Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • PizzaProgram

    csendes tag

    válasz PizzaProgram #4333 üzenetére

    [MEGOLDVA] :)

    Nos, úgy tűnik, a legtöbb hibajelenség forrása maga a win7 oprendszer volt:
    Ugyanis a routerek másik subnetre állítgatása közben nem indítottam újra minden egyes alkalommal a gépeket, csak kihúztam a LAN kábelt 10-15 másodpercekre. Így bennragadt az előző gateway ip címe a routing table-ben.
    Néhányan talán nem tudják, de nem szerencsés egy routert az alapértelmezett 192.168.1.1 vagy ..0.1 címen hagyni, mert az gyakran ütközik a szolgáltató modemjének/routerének címtartományával. (És kedvez a hekkereknek portszkennelés szempontjából is.)

    Azt, hogy bennragadt-e a régi beállítás vagy korábbi router IP címe, úgy lehet megállapítani, ha megnyitjuk az adapter állapot-tábláját és rákattintunk a RÉSZLETEK gombra.
    Vagy ha kiadjuk egy parancssorba: ipconfig /all
    Ilyenkor az átjáró alatt 2 ip cím szerepel, és persze a "jó" = aktuális mindig második helyen. :( Pl.:
    IPv4 alapértelmezett átjáró:

    192.168.1.1
    192.168.22.1

    A tanulság az, hogy:
    - hiába húzzuk ki a LAN kábelt x másodpercre
    - hiába adunk ki ipconfig /release >> majd >> ipconfig /renew parancsot
    - hiába kattintunk jobb klikkel a hálózati ikonon a [Hibaelhárítás] menüre

    Az egyetlen megoldás, amit találtam a gép újraindítása helyett, ha rendszergazdai parancssorból töröljük, majd újra hozzáadjuk:
    >route delete 0.0.0.0
    >route add 0.0.0.0 192.168.xxx.1 MASK 255.255.255.0 metric 2 IF yyy

    ... ahol xxx = az új alhálózatunk szerinti router címe, és
    yyy = a hálókártya sorszáma, amit a:

    >route print
    paranccsal kérhetünk le még előtte, vagy egy másik parancsorból.

    Szóval azóta stabilan fut mindkét eszköz. a TL-WR1043ND V4-es és a TL-WR1043N V5-ös is.

    [ Szerkesztve ]

  • PizzaProgram

    csendes tag

    válasz PizzaProgram #4333 üzenetére

    Illetve még egy fontos tanulságot szeretnék megosztani mindenkivel:

    Érdemes a routereken (különösen TP-Link-nél figyeltem meg) a DHCP beállításoknál az opcionális rublikákat kitölteni:
    Default Domain: sajatBelsoLAN (Optional)
    Primary DNS: 192.168.xxx.1 (Optional)
    Secondary DNS: 8.8.8.8 (Optional)

    Tehát jó, ha van egy saját virtuális domain nevünk, és az elsődleges DNS maga a router.
    E nélkül ugyanis nem mindig találják meg a belső hálózaton a gépek egymást név alapján. Pl.:
    \\irodagep\megosztott\

Új hozzászólás Aktív témák