Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kezdő

    senior tag

    Hi!

    Egy ideje nagy elégedettséggel használok egy C5-ös routert, stabil gyári fw-el.

    WR842ND-t váltotta, azon a Suste féle legújabb FW van.

    WDS-ben szeretném a 842-est a C5-höz kötni, de sehogy se akar összejönni.
    C5 gyári fw-ben nincs olyan, hogy AP+WDS mód, csak olyan hogy "Enable WDS Bridging" de akkor a C5 akar kapcsolódni egy másik Masterhez azaz ez a Client+WDS módot takarja.

    Próbáltam manuálisan és a 881-es porton lévő automata scriptel is. A beállítások biztos jók, néha pár másodpercre látni LUCI-ban, hogy létrejön a kapcsolat, de aztán meg is szakad.

    Van valakinek valami ötlete? Repeater-relayd működik, de WDS-nek jobban örültem volna.

    Más:
    Gyári FW alatt, ha létrehozok egy vendég hálózatot akkor az jár valamiféle korlátozással? Gondolok olyasmire, hogy csökken az elméleti sávszélesség a wifi hálózaton mert egyszerre 2 jelet kell sugározni, stb?

  • kezdő

    senior tag

    válasz suste #132 üzenetére

    Hello!

    Lekopogom, de ez az első TP-Link routerem ami hibátlanul fut a gyári fw-el.
    Nem szívesen piszkálnám meg. (nem azért mert félek tőle, WR841N és WR842ND is fut a környezetemben OpenWRT-vel)
    Ezt a WDS dolgot leszámítva eddig mindennel elégedett voltam.
    Most Repeater-relayd módban van a 842-es, nyomtatószervert szeretnék csinálni belőle, illetve vezetéken osztaná a netet még egy OpenElec médialejátszónak.

    Első körben még nem jött össze, de lehet a szebb napokat megélt Windows 7 a hibás, holnap kipróbálom egy frissebb telepítésű géppel összehozni, esetleg másik driverel. (most is megjelenik és üzemkésznek mondja a nyomtatót, de nem jön ki egy darab lap se belőle) De ez itt már off :)

    Amúgy nagy-nagy köszönet a munkádért Suste! :R

  • kezdő

    senior tag

    válasz suste #134 üzenetére

    Jelentem a nyomtatás hibátlanul megy, driver gond volt csak a múltkor.

    Viszont a scan rész nem akar működni.
    A scanner támogatott ( Samsung 4623)
    8081-es felületen (ami a 192.168.1.103 címen érhető el, ez a WR842 fix IP címe, a master C5 routerben ezt beállítottam neki) szépen elérhető, scan résznél rá is kattintottam az install-ra ami végig is futott
    A 02-es lépésnél (config) viszont a 192.168.1.1:8082 címre akar vinni ami értelemszerűen nem létezik, de ha átírom 192.168.1.103:8082-re akkor se tölt be semmit se

    LUCI-ban a telepített csomagoknál nem jelenik meg a sane, nem tudom ott kéne-e lennie.

    Ötletek?
    A nyomtatás a legfontosabb, az megy is, de örülnék, ha a scan funkció is üzemelne :)

Új hozzászólás Aktív témák