Új hozzászólás Aktív témák

  • SaGa59

    őstag

    válasz suste #21 üzenetére

    Mindkettőt felraktam.

    A nodogsplasht végül már lekapcsoltam, nem volt pánik, csak bármelyik új eszközt ha először rádugtam vagy wifin rákapcsoltam a routerre, az első internet elérésnél ez jött fel. Ha nem egy böngésző indult, hanem pl egy levelező kliens, az addig nem tudott nethez jutni, míg azon a ketyerén előbb egy böngészőben rá nem kattogtatott a dogsplash "logójára". Utána ment rendesen. A txt-ket elolvasgattam egyébként, de így is biztos lesznek még kérdéseim. Linuxban otthon vagyok valamelyest (a Slackware megjelenése óta van valamilyen disztróm folyamatosan).

    Más: a WiFi-t én úgy kezelem, hogy a MAC filter be van kapcsolva. Ha előbb felengedem a telefonokat meg notikat és a csatlakozott eszközök listájából adogatom hozzá a megengedettekhez, veszi is szépen, viszont ha kézzel írok be egy MAC-et a lista összeállítása után, akkor bekerül a lista végére, de olyan, mintha ott sem lenne. Ennek mi lehet az oka? Amit kézzel veszek fel, az ugye úgy néz ki, hogy xx:xx:xx:xx:xx:xx, míg amit már felismert "nyitott" módon, az ilyen: xx:xx:xx:xx:xx:xx (valamipc). Ez utóbbit felengedi, a csak MAC-ként kézzel beírtat meg nem...

    A HDD.vel kapcsolatban megvan a gond. Vettem egy 1 terás Hitachi TravelStart, meg egy LC Power Capella külső keretet. Azért ezt, mert ennek Y kábele van, azaz két USB portról is tud áramot szerezni. Az árammal nincs is gond, már akkor is normálisan pörög, ha csak az adat rész van bedugva, nem kattog, mint amikor kevés a delej (olvastam az OpenWrt oldalon, hogy a router 30W-os tápjáról maga a router csak 4-5 wattot vesz fl, a többi a külsö eszközök meghajtására van tartalékolva, így gyanítom már egy USB port is többet ad le, mint a "szabványos" 500W), viszont a benne lévő ASMT1051-est mintha nem ismerné fel. A hdd pörög, a LED-je folyamatosan világít, viszont a routeren lévő hdd led nem.

    Rádugtam egy HGST TOURO 1 terás külső diszket (ebben gyakorlatilag ugyanaz a lemez van, mint amit vettem, csak az usb-sata konvertere más), azt meg azonnal felismerte és kezeli is. A 8081-es porton lévő formázó is felajánlotta a formázást, míg a másiknál csak arra jutott, hogy nincs lemez.
    Úgyhogy átmásolom a TOURO-ról ami rajta van erre az újabb külsőre és a TOURO-val fogom használni.
    Viszont ez jó tanulság azoknak, akik csak most akarnak ilyet venni: az LC Power Capella jó kis külső ház, 80 centis Y USB3 kábellel, de az Archer nem tudja kezelni, így ilyet ne vegyetek hozzá. Vagy a firmware-t kell valahogy megtanítani ennek a konverternek a kezelésére.

    [ Szerkesztve ]

    STALKER modok: https://drive.google.com/folderview?id=0B_PtTRL86S2UQllOam9MUWZ1ak0&usp=sharing

Új hozzászólás Aktív témák