Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kal-El

    senior tag

    válasz Spet #112 üzenetére

    Jól van.

    Most csak az Uesugi klánról írok, de lesznek tanácsok, amik helyzettől függetlenül megállják a helyüket. Rengeteg féle módon próbáltam dominanciát szerezni a régióban, de csak 1 módon sikerült.
    Próbáltam a Takeda klánt más klánokkal együtt térdre kényszeríteni, de sajnos óriási túlerővel rendelkezik a gép Legendary módban, míg te 88koku-t fizetsz egy asigaru fenntartására addig a gép 50-et, ez óriási különbség, szinte majdnem 2x akkora sereget tud kiállítani ugyanannyi pénzből.
    Próbáltam Hojo klánt, itt szintén óriási előnyben van. Satomi, Satake klánt is próbáltam legyőzni, de ezek szövetségeben vannak így ez sem járható út.
    Próbáltam Honma klánt is legyőzni elsőként, de ezzel csak húztam az időt, mert ilyenkor nagy valószínűséggel hátba fog támadni valami klán, mikor a tartományt elfoglalod, mivel nem lesz sereged otthon, így ezt kihasználják a szomszédaid.
    Próbáltam úgy is, hogy a Date klánt támadom meg először, talán még ez az egyik legéletképesebb ötletem volt, de nem próbálkoztam csak 2x vele, viszont bizonyos taktikával szerintem működőképes lehet ez is.
    De ezek csak az alapkoncepciók, sokkal több variációt próbáltam.
    Igazából csak egyetlen egy stratégia működött eléggé jól és ez is csak úgy, hogy változtattam a épületfejlesztési koncepción - ügynökökre építem a játékomat. Mivel seregben nem tudok dominálni, a gép meg "hülye", hogy vegyen párat ő is, balance-álásképpen, ezért az ügynökök nagy segítségedre lehetnek. Első kör: fejleszted a rizsföldet, kereskedésbe lépsz az Ashina klánnal és elveszed a lányát feleségül, kereskedésbe lépsz a Mogami klánnal és szövetségbe is, az adót a maximumra állítod (próbáld meg mindig a maximumon tartani) - átadod a kört. Második kör, azt hiszem itt már volt pénzem várat fejleszteni, meg talán egy yari ashigaru is belefért át is lehet adni a kört. Harmadik kör: Takeda klán legyőzte a Murakami klánt és ezért szövetségbe lépsz a Takedákkal itt már lesz pénzed 2 ashigarut is képezni köv. körre. Negyedik kör semmi extra 2 ashigaru és kész, arra figyelj, hogy az közelharci/íjász egységek aránya 2/1 legyen kb, ja és ha megtámadják a Yamanouchi vazallusod, akkor hagyd magára, ne csatlakozz a háborúban. Ötödkereskedési egyezményt a Hatekik kör: vehetsz sake dent és +2 ashigaru, azt figyelned kell, ha ashina elfoglalja a satake klán egyik tartományát akkor támadd meg az Ashina klán hozzád közel eső várát, ami védtelen maradt. Hatodik: vegyél annyi ashigarut, amennyit csak tudsz a pénzedből és állítsd át a generálisod pénzügyi tanácsadónak, arra figyelj, hogy a napi bevételed soha ne essen 500kuku alá. Hetedik: vegyél ninját itt már elméletileg van még 1 várad ott is sake dent építs, ha kell rombolj le egy meglévő épületet, köss kereskedelmi egyezményt a Hatekeyama klánnal. Itt már nagyon bonyolódik minden sajnos, így nincs fix forgatókönyv sem mi a legjobb, ettől fogva csak annyit tudok ajánlani tartsd be ezeket az alapvető dolgokat:

    Pár tanács játékon belül: mindig próbálj meg szövetséget kötni erős klánokkal, és mindenkivel kereskedni akivel csak tudsz, ráérsz később elfoglalni azokat, illetve attól még megtámadhatsz valakit, mert kereskedsz vele. Ha megtámadják egy szövetségesed csak akkor segíts neki, ha ez érdekedben áll, egyébként utasítsd el. Soha ne számíts a szövetségeseidtől segítségre, csak akkor fognak az ellenségedre támadni, ha az legyengült és könnyedén elfoglalhatja a várait, egyébként nem fognak. Ugyanígy az ellenségeid is szinte mindig csak téged fognak támadni, nem számít hogy a szövetségeseid elfoglalják minden várukat ők akkor is csak téged fognak támadni. Volt, hogy az összes szomszédos klán csak engem támadott, az AI nagyon szemét módon játszik ilyen szempontból. A ninjákat mindig úgy képezd, hogy a sabotage skilljük a maxon legyen ezzel dominálod az ellenfeleidet, mivel nem fognak tudni mozogni a seregeik. A papokat pedig, úgy hogy magas boldogság legyen abban a várban ahol vannak, ez azért fontos, hogy ne lázadjanak fel a tartományban, ha a sereged nem lesz ott, miután elfoglalsz egy várat. És végül egy tanács, amit vagy betartasz vagy nem, mivel legendary módban nincs visszatöltés, viszont a félresikerült ügynökakciókat vissza lehet tölteni, ha a te köröd van, ha nem, akkor is. Tudom ez csalás, de a gép is csal, ez van - farkasok között csak farkasként lehet túlélni. A fővárosod nem kell mindenáron megvédened, ez nem fontos. Én többször is elveszítettem, de annyira nem ad sok pénz, hogy megérje kockáztatni érte az egész játék kimenetelét. Próbálj meg védekezésre berendezkedni és a biztosra menni. Miután a ninják pl szabotálják minden körben a seregeket te mehetsz az ellenfél várait elfoglalni. Ja és mindig figyelj arra, hogy legyen minimum 4 ninjád és elég bevételed, hogy ezeket kifizesd, ha éveken keresztül szabotálnod kell 4 sereget is folyamatosan. Ne feledd, a gép irtózatosan nagy előnyben van veled szemben, így minden gyengeségét/rossz lépését használd ki!

    És végül egy link, mi hol található a stratégiai nyersanyagokból és hol érdemes előbb farmot fejleszteni: http://shogun.bitcrumbs.com/

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák