Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cres Alvaro

    csendes tag

    Hali mindenkinek! Olyan problémám lépett fel telepítés közben,h. kb. szét térdelem mindjárt :D

    Szóval típ. TOSHIBA Satellite U500-17E PSU8CE 4GB RAM-al ketyeg, újra telepítéssel próbálkozom DE! - és jönnek a gondok:

    -Nero-val kiírtam boot lemezként - ahogy kell - az ISO file telepítőt... ez elkészült 3 féle Win7-el, és egy SP3-as XP-vel. Boot-olásnál bios vagy F12 tökmind1 CD-ROM-ra állítom és semmilyen formátumban nem akar elindulni a telepítő. Asztali gépen, más laptopon indul.

    Amit eddig tettem:

    -Próbálkoztam USB Pen-ről feltelepíteni ezeket a verziókat + egy SP2-est is, arra sem reagál.
    -Bios-ban 1 menüpont ami kalibrálható a SATA móddal kapcs. a Controller Mode: Compatabily or AHCI ... alapból AHCI, megváltoztatva sem oké a telepítés. Más menüpont nem utal rá.
    -BootMagicISO programmal próbáltam előbootolni USB-ről a telepítésnek, ott is kidobott szónélkül. Hiába tettem főkönyvtárba a win fájlokat.

    Az előző oprendszert (Win7 Enterprise) próbáltam megtörni, ophcrack-el, mivel az UAC megfogott a win alapú telepítésnél... nemtudtam a rendszergazdai jelszót, így nem engedett telepíteni semmit.
    Ophcrack alatt több programlehetőség van ugyebár, gondoltam megszüntetem a régi partíciókat(3 értelmetlen részre volt szedve), unmount-oltam 1enként, utána létrehoztam egy 100GB-os Windows partíciót és egy 220GB Data jelzésűt is. Ezt BIOS-ban egyben látom.
    Nemtudom gond e vagy a program hatása a telepítés elutasítása, de semmilyen oprendszert nemtudok rálökni. Úgyérzem kifogott rajtam ez a kis piszok... kérem a hozzáértők véleményét, tippjeit. Van egy olyan érzésem,h. ez vmi olyan lesz amit a Toshibákról tudni kell... Várom a válaszokat Uraim :) Köszönöm előre is,h. törődtök a gondommal.

  • Cres Alvaro

    csendes tag

    válasz mr_ricsi #9094 üzenetére

    Ezt még nempróbáltam. Bár van itthon egy eredeti lemezem a Samsung laptopé, holnap megpróbálom és írom a reakciót :)

Új hozzászólás Aktív témák