Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • code1005

    senior tag

    válasz ihlph #13 üzenetére

    Hi!

    Csak a file-ok tartalmát szeretném titkosítani, a nevük nem érdekes. Ha lehet mindezt használnám is, tehát érvényes jelszó/hardware kulcs-nál az op rendszer ne vegyen észre belőle semmit. Olvasás írás, mintha nem is lenne titkosítva. De ha nincs jelszó, tehát nem írom be vagy valaki lemásolja akkor bomba biztos legyen. Ezért gondoltam arra, hátha tud valaki olyan progit ami egy usb drive-on tárolja (mondjuk egy 448 bit-es) a kulcsot. Ha bedugom múködik, ha nem nem.

    Üdv.

    plata o plomo

  • WN31RD

    addikt

    válasz ihlph #13 üzenetére

    ''Igazi megoldas a megbizhato titkositott filerendszer lenne.''
    Nekem Windows alatt jó tapasztalataim vannak a Jetico BestCrypt-tel (nem ingyenes program). Ez létrehoz egy file-t valamelyik létező filerendszerben, ami aztán egy új meghajtónak (pl. F: vagy S:) látszik, formázható, stb. A jelszó megadásával csatolható fel, és egy gombnyomásra eltűnik. Megbízható algoritmusokat használ, hash-hez talán SHA, bár ebben most nem vagyok biztos, kódoláshoz többféléből lehet választani: Blowfish, Twofish, Rijndael (AES) tuti van.
    Ajánlom a topicindítónak, hogy próbálja ki a BestCrypt-et (http://www.jetico.com).

    ''Az sem megoldhatatlan, hogy az ember irjon maganak titkosito progikat. A fenti
    algoritmusok nyilvanosan hozzaferhetoek, peldaprogik is vannak titkolokra.
    ''
    Ez azért korántsem ilyen egyszerű! Először is ezer buktatója van a dolognak, tehát ha valaki nem rendelkezik tapasztalattal ilyen téren, könnyen elronthatja. Másodszor pedig, gondolod, hogy ha tudna ilyet írni magának (tehát tényleg ért a témához), akkor nyitó hozzászóláshoz hasonló stílusban és precizitással fogalmazta volna meg a kérdését?

    ''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

Új hozzászólás Aktív témák