Aktív témák

  • raszputyin

    senior tag

    válasz Rez_Grof #23 üzenetére

    A ThinkPad ujjlenyomat-olvasó tudtommal kb. 0,5%-os ''false accept rate''-tel dolgozik, azaz ne védj nemzetbiztonsági adatot vele, mert minden 200-adik random ember be tud majd lépni. (Úgy tudom, ez egyébként is szoftveres elérési-, tehát nem adatvédelem, vagyis ha szétszerelik a géped, majd kiolvassák a wincsid, akkor legfeljebb egy húszbetűs jelszóval titkosított Linux vagy NTFS partítció adhat a helyileg tárolt fájloknak védelmet.)
    A ''false reject rate'' is irritáló lehet (3-4x végig kell húznod az ujjad, mire elfogad.) Viszont impozáns dolog, igaz, sztem elkérik az árát, főleg MO-on, mert itt kevés ilyet vesznek. Én akkor se használnám, ha üzletember lennék, mert egy (sok... :( igazából ezért találták ki, hogy ne kelljen fejben tartani sok eltérő jelszót) jól választott jelszó többet ér, ezenkívül osztom sok okos ember aggályát a bármilyen célú biometrikus azonosítással szemben.
    Ha eldöntötted, hogy ilyen gépet keresel, vezessen első utad erre a lapra: Bővebben: link
    Most van nekik egy relatíve nagyonis olcsó ujjlenyomatolvasós gép magyar klaviatúrával, Centrinóval és ami kell, és állítólag ez bontatlan új (eltérően a többi gépüktől, mert ez alapvetően egy ócskás/szervíz). Igaz, csak R7500 van benne, ezért a majdani windows longhorn grafikája, valamint a 2002 óta írt 3D-játékok nem fognak fullon menni rajta, de mindenre bőven elég, amit említettél.
    Lehet, hogy trehány a honlapjuk, de jártam náluk, és jófejek szerintem, meg a gépválasztékból is igényesség derül ki; sztem egy próbát megér akkor is, ha Te történetesen 500€-s öltönyben szaladgáló üzletember vagy :P
    Ha minden stimmel, a fent említett cucc ára eléggé verhetetlen, de ha válogatni akarsz és/vagy biztosan 100%-osan hivatalosan újat szeretnél venni, akkor sokak kedvencét, a notebook.hu-t tudom javasolni.

    [Szerkesztve]

Aktív témák