Aktív témák

  • Tim82

    nagyúr

    Üdvözlet mindenkinek. :)

    Pár hete lettem egy T40 tulajdonosa - kérdeztem itt a topikban a vétel ideje körül is egy-két dolgot a géppel kapcsolatban.

    Alapvetően elégedett vagyok - szép, strapabíró, jól teljesít. Sajnos, az Everest Home szerint nem Dothan-os (aminek hirdetve volt), hanem ''csak'' Banias-os Centrino processzor van benne, de ez legyen a legnagyobb bajom, nem hiszem, hogy ez sokat osztana-szorozna, mivel alapdolgokra - Word, Winamp, 2003 előtti játékok, net, néha Photoshop - használom. :D

    Két kérdésem van: 1. arra figyeltem fel, hogy az interneten lévő képanyagot - bármit, teszem az, IWiW-es fényképet - ''csúnyán'' jeleníti meg (eléggé rossz felbontással, pedig a TFT 1024x768-ra van beállítva). Ez nem böngészőprobléma, azt hiszem: Explorer-rel és FireFox-szal is ugyanaz a helyzet. Valakinek van-e valami tippje? Természetesen a videokártya (Ati Rage Mobility 7500 32 Mb) drivere telepítve van.

    Főleg azért bosszantó, mert az ezt megelőző notim - egy régi Compaq Presario 1200 - semmi ilyet nem produkált. A probléma egyébként csak netnél jelentkezik. Persze, mivel Vodafone HSPDA-kártyával használom, elképzelhető, hogy valamiféle, a hozzáadott szoftverben lévő adattömörítési eljárás ''áldozata'' vagyok. :DDD

    2. alapból egy 512 Mb-os, PC2100 266 MHz-es DDR memóriamodul van benne (legjobb tudomásom szerint gyári IBM-es). Ez vajon képes együttműködni egy 400 MHz-es, szintén 512 megás Samsung modullal? Most nézek körbe RAM-bővítés ügyében, egy cégnél kerestem 266 MHz-est, de ezt ajánlották. (6500 Ft körüli áron, ami nem is rossz.)

    Köszönöm előre is a segítséget. :)

    "You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

Aktív témák