Aktív témák

  • raszputyin

    senior tag

    Már többféle sorozatnak van saját folyama a fórumon... miért ne lehetne ennek a típusnak is? (Persze lehet, hogy azért nem nyílt még ilyen vegyesbolt a ThinkPad T sorozatról, mert túl kevés probléma merül föl e gépek kapcsán, hogy fórumot lehetne nyitni róluk :) ) Modoknak: ha már volt ilyen téma, vagy más okból nem idevaló, akkor töröljétek szívbaj nélkül :)
    Valószínű, hogy előbb-utóbb én is boldog tulajdonosa leszek egy ilyen gépnek, de tudom, hogy a fórumon már jópáran rutinos ThinkPad Txx-felhasználók.

    A közvetlen ok, amiért nyitottam ezt a folyamot, az az, hogy hallottam pár kevésbé hízelgő véleményt is a T4x gépekről: például azt, hogy a képernyő színhűsége és homogenitása átlag alatti, az optikai meghajtó rögzítése igénytelen, és a kéztámasz épp a jobb kéz alatt lesz forró, mert ott helyezkedik el a HDD.
    Horribile dictu a T40-ről még olyat is olvastam, hogy túl rugalmas a titánium/magnézium/mifene háza, ezért a kelleténél könnyebben törik benne az alaplap (érintőleges kémiai ismereteim alapján a magnézium igen rugalmatlan anyag, és a titán se épp gumi, de ki tudja, talán megfelelő ötvözetben... :) -- de csak nem ír valaki olyat, hogy tömegesen találkozott szervizesként ilyennel, ha nem igaz :()
    Rengeteg panasszal találkoztam a kanadai/egyesült államokbeli támogatás- és szervíztevékenységről, de annál több dícsérettel a magyarral kapcsolatban, szóval ez legyen az ő bajuk :)
    Szóval kíváncsi volnék a véleményetekre ezen ''rémhírek'' kapcsán.

    Egy még sokkal praktikusabb kérdés: az IBM azt állítja, hogy extra védelmet biztosít a merevlemez számára (fej félrepozicionálása, ha a normálistól eltérő a tehetetlenségi gyorsulás, ami szabadesésre vagy lökdösésre utalhat). Két dolgot kérdeznék erről:
    -- igaz-e, hogy Windows-ban lehet állítani az érzékenységet (valaki beszélt egy ''Ignore minor shocks'' opcióról), míg Linux alatt nem?
    -- maga a merevlemez, vagy az alaplapi elektronika része a védelem? magyarul, ha merevlemezt cserélünk egy ilyen gépben, megmarad-e a védettség?

    [Szerkesztve]

Aktív témák