Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Jorus

    nagyúr

    Rászántam pár hónapot, de rájöttem, hogy sehogy sem tudom megkedvelni a játékot PS5-ön sajnos. Ha az alacsonyabb grafikai minőségtől el is tekintek, a kontrolleres irányítás annyira béna lett, hogy teljesen kinyírja nálam a játékélményt. Más játékokkal, és úgy általánosságban a kontrolleres irányítással nincs gondom, de itt ez nagyon rosszul sikerült. Érdekes módon, cross-progression játékok közül például a Cyberpunkkal nincs semmi problémám, sőt, azt jobban szeretem PS5-ön játszani, mint PC-n. De Witcherben már a menüben lépkedés is fájó, hiányzik a konzoljátékokban jól megvalósított mutatós funkció (ami teljesen jól működik CP-ben, AC játékokban), a W3-ban ezzel szemben egyesével kell lépkedni a menüben, és mivel minden harc előtt olajokat, főzeteket, bombákat válogatok, ez az egyesével lépkedés teljesen kinyírja a játékélményt. Emellett hiányoznak a PC-n megszokott gyorsbillentyűk, mindenhez a menüben kell szerencsétlenkedni, hiányoznak a dedikált gombok alkímiára, térképre, bestiáriumra, küldetésnaplóra. Kényelmetlen, hogy a PC-n megszokott 4 db bekészített potiből itt 2 db-ot lehet egyszerre feltenni, és, ha használni szeretném, akkor meg kell állnom, mivel bal hüvelykujjon van a mozgás és oda esik a poti választása is. Ugyanígy, a jobb hüvelykujjra van osztva a kameramozgás, de ugyanígy ott vannak a támadások is, tehát vagy nézek vagy támadok, ez is fájó pont - nem is értem, miért nem R1, R2-n vannak a támadások, mint a többi játékban, érzékek, bombák meg mehettek volna a szimbólumos gombokra.
    Szóval fentiek alapján én W3 esetében maradok PC-n. :)

    Eladó Falbatech YamPAD tilt/tent kittel, Kaihl Box Jade kapcsolókkal, XDA keycap settel, szállítással - 70k - - - És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

Új hozzászólás Aktív témák