Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • daneel_hu

    addikt

    válasz Don.Corleone #2086 üzenetére

    Ha tök kezdő vagy akkor fejnehéz ütőt válassz inkább magadnak. (nem tudom amit kinéztél az milyen, bőven lehet középre vagy kicsit nyélre súlyozott ütő is)

    Fejméret 100-105 sq inch legyen.
    Gripvastagság is fontos, a kezed méretéhez passzoljon.

    Szerintem kérj tanácsot eladóktól, de én a Hervisben nem vennék. Ott nem biztos, hogy értenek ilyesmihez.
    Ha budapesti vagy, menj el a Tennispro-ba a XI kerbe.

    Mindenképpen Wilsont akarsz (Federer miatt)?
    Csak kérdezem, van-e érzelmi töltete a választásnak? :D

    Ha pedig érdekel ez a sport, akkor vegyél órát edzőktől.
    Amennyiben havi 3-4 alkalommal eljársz tanulni még az is jobb, mintha autodidakta módon kezdesz neki, mert később lehetetlen lesz kijavítani a rossz mozdulatokat.

    [ Szerkesztve ]

  • Mathiask

    senior tag

    válasz Don.Corleone #2086 üzenetére

    Igazából majdnem mindegy milyen az ütő, míg az a cél, hogy jól érezd magad és pötyögjél néha a haverokkal. A tenisz az a sport, melyet nem nagyon lehet autoditakta módon rendesen megtanulni. Szóval (jó) edző javasolt. És akkor heti egy alkalommal számolva 3 év alatt el lehet jutni oda, hogy már vállalhatóan néz ki kívülről is. De szar edzővel látni olyat, hogy 6 év után is kezdőnek néz ki a tanítvány.
    Aztán ha jól megy már, akkor megint mindegy az ütő szerintem, mert ha megvan a jó mozgás mechanika akkor kb bármivel jól fog menni. Ez az ütő kérdés inkább szubjektív dolog, ki mit érez jónak. [link]
    Az a Hervises amúgy nem nagy szám, én inkább valami olyat vennék ami "egy darabból" van, nem olyat aminek műanyagból van az alsó része a húrozásnál. De mint mondtam kb mindegy. Az még járható út, hogy kérsz kölcsön az elején haveroktól, akiknek több ütője van és akkor meglátod kell-e ütőt venned és milyet. Szerintem az se probléma, ha valaki a külsőre megy rá. Ha tetszik neki, vagy kötődik az ütőhöz és így több kedve van kimenni a pályára, akkor az csak jó.

Új hozzászólás Aktív témák