Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • rootkiller

    őstag

    válasz Cartevo #1627 üzenetére

    Hát nézd, én egy osztrák falusi ligás W kategóriás teniszező vagyok (mert a ZS kategóriánál egyel jobban ütöm).

    Szerintem nincsen Fucsoviccsal az ég világon semmi baj. Federert a rutin segítette ma, ezt nem róhatjuk fel Marcinak. Tudod, olyan ez a rutin dolog, hogy a nagymamám, aki 78 éves és szédül, rettenetesen rosszul hall és lát, nem az igazi az ízérzékelése sem, mégis képes megfőzni valamit, ami a végén még finom is lesz, mert kibaszott brutális rutinja van benne. Több mint 60 éve főz napi szinten, és ez kihúzza a szarból. Ilyen a tenisz is. Roger rengetegszer volt abba a szituációba, amibe Marci ezen a szinten kevésszer. Így nyilván kevés volt már a koncentráció a tie break végén és második szett 4:4-nél 6 vagy 7 egyenlő után. Ezért Federer Federer akkor is ha gyengébb napot fog ki, mert ezeket a kemény szituációkat már párszor átnyálazta, marci meg most tanulgatja csak ilyen magas szinten.

    Lényeg, hogy az én céljaim jellegét jó esetben össze se lehet hasonlítani Marciéval. Szóval bizonyos szempontból profi sportoló és az amatőr sportoló között az a különbség mint a felnőttfilmszínész és a minennapi ember között aki szeret szexelni.

    Artengo TR 990 Pro

  • Mathiask

    senior tag

    válasz Cartevo #1627 üzenetére

    Ezt a Federer elleni meccset nem láttam sajnos, de pl Nishikori, vagy mások ellen én nem látom hogy fejben fáradna el. Illetve biztos veszít a koncentrációjából, de inkább én ezt a fizikai fáradtság rovására írnám. Mármint ahogy kicsit veszít a sebességéből és már pont pár centivel később ér oda mint ideális lenne azután már nehéz koncentrálni úgy mint az elején. Akkor már túl sok minden jön be amit kontrollálni kéne. De ez szerintem természetes.

    Szerintem általában az emberek kicsit felnagyítják az élsportolók hibáit, illetve nem is hibák ezek, hanem a tökéletestől való eltérések. Pl F1-ben aki mondjuk 2 tizedre van ugyanazzal az autóval a másiktól, akkor arra azt mondják hogy "egy béna tehetségtelen senki". Pedig mondjuk az emberek 99,99999% ezt se tudná elérni soha. És ezért a 2 tizedért is rengeteg tehetség és elszántság kell, sokkal több mint amit egy átlagember valaha meg tudna csinálni.

    Szerintem Marci koncentrációjának kb a negyedével is "van értelme az élsportnak", főleg ha ezzel is el lehet jutni a TOP 30 közelébe a világ egyik legnépszerűbb egyéni sportágában.

Új hozzászólás Aktív témák