Új hozzászólás Aktív témák

  • joergie

    őstag

    válasz sasa311 #287 üzenetére

    Ott a pont. Lehet hogy valaki statisztikailag ugyanazt hozza mint az ellenfele, csak a kritikus pontokat veszíti el, az pont elég, hogy valaki a top100-ba se jusson be.
    Az első évben nem voltak vele szemben elvárások támasztva, ezért tét nélkül leteniszezett bárkit, azt aláírom. Nyomás alatt már jönnek a hibák, amikor már bemondják az eredményeit a kereskedelmi híradókban is(itthon).
    Egy nagyon jó eredménnyel bekerült egy olyan körbe, ahonnan már mehetett tornáról tornára, mert megvolt rá a pénzbeli keret. Sok versenyzőnek csak ennyi kéne, de nem jön az az egy.

    A többiek valószínűleg arra gondolnak, hogy a maga által(nem csak magában) emelt elvárásoknak nem tud megfelel. Ha 50-edik helyen lenne, akkor mindenki elismerően bólogatna. Látnánk hogy van mit fejlődni, de jó úton halad. Most viszont egy nagyon szép kezdés után erősen visszaesett, nem látni rajta a motivációt, a feszültséget, az akaratot. Egy ilyen világranglistás helyezésnél már konstans teljesítményt vár el a megduzzadt szurkolói kör. Ha meglesz neki a mostani konstans átlagteljesítménye, és nem lesznek sérülései, masszívan top10-es játékos lehet, és onnantól már csak motiváció kérdése. A külső tényezőket meg ki kell zárni. Ettől profi a profi. Ha nem zárja ki, eleve hátránnyal indul. Ezt egy asztaliteniszező magyar srác mondta valami interjúban, és ezt maximálisan osztom. Remélem nem eresztettem túl bő lére :R

    Federer most nem tudom hova teszi magát. Pontosabban ha a helyét keresi akkor nincs keresnivalója. Félre kell tennie mindent, és nem nézni, ki van a túloldalon. Nadal ellen csak így van esélye. Jelenleg a legnagyobb ellensége önmaga. Bár Djoko vagy Murray is elé állhat, nem tudom kik vannak az ágán.

    Egy bizonyos szint fölött nem süllyedünk egy bizonyos szint alá.

Új hozzászólás Aktív témák