Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • csana

    senior tag

    válasz KubanitoS #3827 üzenetére

    Picit az a gyanúm, hogy elbeszélsz munky-ék mellett. Nem sírt itt senki hogy ingyen legyenek a dlc-k, sőt mindenki boldog, hogy ennyi év után is így "karban tartják" ezt a gamát, és nem tartják a markukat. Ők csak egy kommentre reagáltak, és hát ha nincsenek elragadtatva, miért ne írnák le. Ráadásul nem is alpári módon teszik ezt.. Nem fikázzák azokat, akiknek nincs bajuk az új cuccokkal. Speciel engem nem zavarnak az új contentek, de tudom hogy sok ember lassan elpártol a tf2-től, mert mintha kezdenének nem annyira a balanszal, mint inkább a külcsínnyel törődni a készítői. Ettől függetlenül jókat szórakozom a szerókon, és tetszik hogy egyre több ilyen elemet visznek a játékba. Így mindenkinek egyedibb lesz a figurája (szinte mint egy rpg-ben). Mindíg jókat röhögök, mikor látom az Elvis-es fizimiskájú heavy-ket, meg a bárdal rohangáló afró demókat. Én úgy vagyok ezekkel, hogy ha a fejlesztők megpakolták ennyi tartalommal a gamét, akkor megpróbálom kihasználni/alkalmazkodni ezeket/ezekhez. Szerintem ezek nem elvesznek inkább adnak a game-hoz.

    [ Szerkesztve ]

  • BalaNce87

    addikt

    válasz KubanitoS #3827 üzenetére

    Csak sajnos ezek olyan dolgok hogy ingyen se kéne senkinek, én elfogadom mást nemtudok tenni, csak tényleg gáz hogy havonta jönnek ilyen frissítésnek nevezett dolgok, amik gyakorlatilag nem frissítenek semmit, csak lesz 10-el több sapka. Amúgy akik csak waroznak nekik nem számít, mert tiltva vannak ezek, kivéve a sapkák.
    Nekem az a bajom hogy lényegében már ez teszi ki a játékot. A kaszt frissítések jó ötletek voltak, de december óta kicsit elszállt a ló velük. Én is játszok, mert jó játék, csak ez már túlzás/sok.

    [ Szerkesztve ]

  • munky

    őstag

    válasz KubanitoS #3827 üzenetére

    Úgy látom csana fején találta a szöget egyszerűen elbeszélünk egymás mellett. Azért nekifutok még egyszer utoljára háta eljut valami az agyig.

    Mint már írtam nem azzal van a fő probléma, hogy frissül a játék hanem ennek minőségével. A játék alapkoncepciójába nem illő, teszteletlen, logikátlan fegyverekkel bővül a tárház. Ennyire nem tűnik fel neked?

    Pár példa: A Pyro miért tud felgyújtani kilométerekről a Flare gunal amikor neki a közelharcban kellene a legjobbnak lennie? Mindehhez még kirtel is, nagyszerű.

    A Snipernek miért kellett a Tribalman's Shiv? A mesterlövész elsődlegesen a távoli célpontok ellen van kitalálva erre kap egy olyan harmadlagos fegyvert amivel gyakorlatilag csináltak egy Pyrot belőle, hiszen megüt majd utána 8 másodperc vérzés a jutalmad (tiszta Pyro csak nem égsz hanem "vérzel") így a csipa közelre is rendkívül halálos lehet. A Huntsman területre ható sebzéséről már ne is beszéljünk.

    Vagy itt az örök kedvencem az Equalizer. Láttál már olyat egy multiplayer játékban, hogy ha az ellenfeled lesebzed akkor ettől a sebessége sokszorosára nő és még nagyobbat is sebez? Így ha lövöd akkor tulajdonképpen magadat hozod nehéz helyzetbe. Parádés Valve logika. A sebbésségtöbblet még okés, de a sebzés?

    A Demo cuccokról szintén órákig lehetne beszélgetni, ez a kaszt alapjában véve középtávon a legerősebb (1V1-ben) ehhez képest kapott egy pajzsot meg egy kardot, hogy az arcodban hadonásszon. Tapsvihar.

    Szinte a végtelenségig lehetne még sorolni. Érvelhetnénk ezen frissítések mellett azzal, hogy ezek hasznos holmik, mert kibővítik a kasztokat, de könyörgöm emberek ez egy kaszt lapú fps! Ha minden kaszt jó közelre távolra és tulajdonképpen alig van gyenge pontjuk egymáshoz képest akkor miért kellett bele kilenc darab?

    Korábban már azt is említettem, hogy a fegyverek "kikapcsolására" azért nincs mód, mert mindenki a legnagyobb európai liga szabálya szerint warozik. Tehát a probléma gyökre ott van, hogy a Valve nyomására engedélyezve lettek olyan fegyverek amiknek nemhogy a warokon, de még a játékban sem szabadna lennie. Ha én nem használom az ellenfél viszont igen akkor nyilván nem jár szankció mivel mindent lehet.
    Ha már megcsinálták és a pubon ehhez szoknak hozzá az emberek akkor nehogy már tiltva legyen, mert ha esetleg warozna a mezei pubber és kiszopatják az alap fegyverekkel akkor nem lesz sikerélménye és megy vissza publicra.... ez a logika... a Valve szerint... Szerintem meg aki warozni akar az fogadja el és tanulja meg használni az alap cuccokat és minden mást ami nem kiegyensúlyozott, unfair azt tiltsunk be a harcmezőkön. Ez az a rész ahol sérül az én játékélményem és úgy gondolom teljesen jogos, felháborít és szót is adok ennek ahol csak tudok nem pedig kussolok.

    Ugyan ezek a cuccok nem nagy mértékben befolyásolják a warok képét azonban a most meginduló tendencia arra utal, hogy ha az Engi megkapja a maga kis csomagját akkor sem állnak le az idiótábbnál idiótább fegyverekkel, hiszen ezek nevetséges munka ráfordítással megvannak a többség meg csak ujjong, hogy megint frissült a kedvenc kis játéka. Tesztelni majd a játékosok tesztelik aztán pár hónap szopás után talán foltozzák finomítják őket. Ennyi a képlet ennyire egyszerű.

    Úgy nézem neked (és még sokaknak sajnos) teljesen mindegy mit kapsz a lényeg, hogy az érzés meglegyen: törődnek veled és a játékoddal, én viszont nem ezért fizettem két és fél éve és ne jöjjön nekem senki azzal, hogy ez csak egy "casual game" és nem warozásra való. Nem volt ráírva a dobozára, hogy kompetitíven nem játszható és azt hiszem nem nehéz belátni, hogy egy kasztrendszerű fps játék ami alapjában véve a csapatmunkára épül és ebből kifolyólag rengeteg taktikai lehetőséget tartalmaz az warozásra is alkalmas sőt egyesen kiváló, mert aki ezt vitatja az szerintem nem normális.

    Az, hogy nem ugyan az a célunk ezzel a játékkal világos. Neked elég a "Solo Fortress" része, mert jót röhögtök a haverokkal a sapkákon, karaktereken az új fegyverekkel még sikerélmény is van, nekem meg a csapatmunka, a normális fegyverek és a letisztult, pörgős játék jön be nem pedig az, hogy mindenki fut a saját fragje után mint a zombi, minden sarok elstickyzve, sentry hegyek és állóháború vagyis ami manapság publicon megy.
    Tiszteletben tartom és megértem ha valakinek csak ennyit jelent ez a játék, ugyanakkor elvárom, hogy ugyan ezt a minimális tiszteletet én is megkapjam és mivel ez egy fórum ami arra hivatott, hogy véleményünket, tapasztalatainkat megosszuk másokkal (még ha ezek nyilvánvalóan nem is feltétlenül egyeznek meg) bátorkodtam ész érvekkel alátámasztani a saját álláspontomat a frissítésekkel kapcsolatban.

    Összefoglalva a mondandóm lényege annyi, hogy szerintem akinek itt felháborodásra oka van az nem Te vagy hiszen a játékélményedet nem befolyásolják negatív irányba ezek a dolgok, nekem viszont igen, más játék pedig nem érdekel, mert ennél jobb a sok bosszantó dolog ellenére sincs a mai napig...

    Bocs, hogy kicsit hosszú lett, de úgy hiszem ezt nem lehet tőmondatokban elmagyarázni. :B

Új hozzászólás Aktív témák