Új hozzászólás Aktív témák

  • Putu

    kezdő

    Sziasztok TCL fórumozók!
    Kis beszámolót írnék TCL 55DC760 típusú tévémről.
    Kezdem a csomagolással.
    Szerintem, precízen megszervezett tökéletes a csomagolás.
    Dizájn, szintén nagyon ott van a szeren és úgy van, ahogy már sok helyen írták, vékony fémkert, csillagalakú lábak, ami úgyszintén fém. A falikonzol rögzítés is ok (nálam így van). A cső alakú hangszóró kialakítás is igényes, nekem bejön. Nem nagydolog, de azért megemlítem, középen a TCL logó kikapcsolt állapotban világít.
    Távvezérlők 2db. Sima távja abban különbözik C6- tol, hogy rec gomb helyet zoom gomb van.
    Bluetoothos távja (fémházas) pedig abban különbözik a c6- tol, hogy a légegér gomb helyet beáll. g. van, vagyis légegér funkció nem működik, csak hang.
    Többen írtátok, h a rendszert nem tudjátok frissíteni, nálam bekapcsolás után azonnal frissült and.8.0- ra. Azt nem tudom, h and. 7.0 felülette milyen, mert egyből 8-al indult. A 8-nál rendszerf. úgy lehet megtalálni, h a kezdőoldalon jobb felső sarkában lévő beáll. - névjegy -rendszerfrissítés.
    Képmegjelenítéssel nagy bajom nincs. Kisebb felbontású (720p, 1080p,) tartalmakat is szépen jeleníti meg. 4K demó filmek (yt) pedig brutálisak még sötét szobában is. Nem tudom milyen egy tökéletes fekete a oled tévén, mert itt is szerintem fekete az fekete nem szürke és a fényerő is jó, a színek meg brutál jók. Mozgás is rendben, Forma 1 közben nem vettem észre akadozást. HDR 10 filmeket usb keresztül nézem saját médialejátszóján. HDR filmek is nagyon szépek. Remélem ps4 pro- hoz is jó lesz ahogy c6 –nál dicsérik. Hangok jobbak, mint lapos a társainál, de nincs olyan dinamikája mint egy JBL FLIP hangszórónak. Andorid 8.0 rendszerivel még elején akadozott búgos volt, de most már mint ha megszűntek volna, nincs akadozás, gyorsan reagál. Még a YT. is.
    A negatívok:- látószöge nem a legjobb, oldalról fakulnak a színek. (ki néz oldalról tévét?)
    - Enyhe felhősödés, bevilágítás látszódik (mintha csökkent volna már szinte nem is látszódik)
    - HDR 10(nem csak) filmeknél nem tudom miért csinálja, hogy a hangokat optikai kimeneten keresztül a többcsatornás Dolby hangokat csak sztereóba küldi az erősítőnek, de a DTS(X;HD) hangokat pedig több csatornásan (5.1;7.1) továbbítja. Ja, még hozzá teszem eleinte a Dolby több csatornás hangokat is továbbította. :W

Új hozzászólás Aktív témák