Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Algol

    senior tag

    válasz stewe2 #7894 üzenetére

    Ha már mindenképpen táp tesztert akarsz venni, akkor inkább a Thermaltake-et vegyed, mert az LCD kijelzőn kiírt értékeket könnyebb leolvasni és több információt adnak.

    Egyébként tapasztalatból beszélve - nekem egy Xilence teszterem van - nem javaslom ilyenek megvételét. Indokok:

    - Ezek nem terhelés alatt mérik a tápot, így a durva hibák kivételével nem feltétlenül jelzik a táp hibáját.

    - Egy multiméterhez képest csak a Power Good jel késleltetésének kijelzésével tudnak többet, no meg, hogy egyszerre láthatod a különböző feszültség értékeket (kényelem).

    - A mérendő tápegység csatlakozóinak bedugása és kihúzása mindig nehezen megy, különösen a 20-24 tüskéjű csatlakozóé. Bár az enyém fémházas, jól meg lehet markolni, mindig erőlködnöm kell a kihúzáskor. Ilyenkor aggódom, nem szakadnak-e ki a műszer csatlakozói a fémházból és felmerül bennem, vajon hány csatlakoztatást garantálnak a műszer csatlakozóira vonatkozóan. És mi lesz a helyzet a Thermaltake műanyag házával?

    Én ma már nem venném meg a táp teszteremet, árát más műszer vásárlására fordítanám.

    Üdv: Algol

  • Algol

    senior tag

    válasz stewe2 #7898 üzenetére

    "nem szeretnék úgy járni, hogy amit megspóroltam a táp árán, azt ráköltöm az új alaplapra"

    Én nem azt javasoltam, hogy a vázolt esetekben ne teszteld le a tápokat, hanem csak arra próbáltam utalni, hogy egy multiméter megvásárlásával (ha még nincs neked) jobban jársz. Azzal is - a PG-jel késleltetésének mérésén kívül - mindent mindent mérni tudsz, és azt még sok másfajta méréshez is használni tudod.

    "Mi a helyzet a terhelés alatt jelentkező hibákkal, az is hazavágja a rendszert"

    Ha minőségi a táp, megvannak benne a védelmek és azok nem hibásodtak meg, akkor elvileg nem. De én mégsem javasolnám, hogy a saját jól működő rendszereddel tesztelj kétes állapotú tápokat. Helyette például az itt leírt módszerekkel terhelheted a tápot és közben mérd a feszültségeit. Vagy használj hozzá egy régi elavult gépet, amit nem sajnálsz. Igaz, hogy ez esetleg nem úgy fogja terhelni a tápodat, mint egy modern rendszer.

    Üdv: Algol

  • Algol

    senior tag

    válasz stewe2 #7900 üzenetére

    "Lehet ebből baj?"

    Nem.

    De a #7898 kérdésednél valamiről elfeledkeztem.

    "Gondolom erre a célra jó egy teszter, ami a végzetes hibákat kiszűri."

    Bizonyos fajta végzetes hibák kiszűrésére pont nem alkalmas. Arra csak a terheléses vizsgálat a jó.
    Gondolok itt a nem ajánlott kategóriában szereplő tápokra, amelyek címkéjére jóval többet írtak, mint amit ténylegesen elbírnak. Ezek terhelés nélkül, vagy kis terhelés mellett normálisan működnek. De stol nem egy tesztjében láthattunk olyant, hogy egy nem ajánlott tápnak mondjuk az 5V-os feszültsége bizonyos, a táp címkéje szerint még megengedhető terhelésnél oszcillálni kezdett és fel-le ugrált 3 és 7 volt között. Ezek a dolgok csak terheléses vizsgálatnál derülhetnek ki.

    Ezek a teszterek arra jók, hogy kényelmesen megnézheted a táp minden feszültsége tűrésen belül van-e. Terhelés nélkül.

    Üdv: Algol

  • Algol

    senior tag

    válasz stewe2 #8204 üzenetére

    "Amúgy mindegy melyik oldalra teszem?"

    Mindegy.

    "Esetleg molexről meg tudom táplálni?"

    Igen, de magad kell hogy legyártsd az átalakítót. Két molex csatlakozót kell használnod, mert egy molex-ben csak egy 12 V-os vezeték van.

    Mint proci0 írta, a 8-as csatlakozó használatának értelme a feleződő kontakt- és vezeték ellenállás.
    (A vezetékek induktivitása is feleződik.)

    Üdv: Algol

Új hozzászólás Aktív témák