Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bot1978

    senior tag

    válasz envagyok #11023 üzenetére

    Igazából a táp része szinte mindegy is. Én tapasztalatból azt mondom ilyen idős VGA kártyákkal a 3 way SLI-t vizesblokkok nélkül egyszerűen felejtsd el. (amúgy is) de FC blokkot régi kártyára nem éri meg megvenni. Ha sima GPU blokk van csak a GPU-n akkor a VRM-et nem tudod rendesen hűteni, mert a kártyák között kevés a hely. Szóval engedd el ezt a dolgot szerintem. Pont akkoriban voltak olyan driverek, hogy 3 kártya lassabb volt, mint kettő és hasonlók… Szóval nem csak azért mondom, hogy engedd el, mert fogyaszt mint az állat. Higgy nekem nem éri meg se anyagilag se máshogy. Nekem anno voltak több VGA-s rendszereim. Akkor amikor az csúcs volt és új volt. A vége felé már mind vizes és még úgy is rengeteg gond volt vele. Új hardver, tuning lap, vágtam is, VGA BIOS-t is modoltam mindent, amit akarsz és szívtam még így is nem egyszer. Ha beléd állt a dili és mindenképpen valami több kártyás száz éves akkor sima SLI, de a 3way-t engedd el. Ha meg mindegy, akkor inkább kisebb fogyasztású kártyából kettő. Például egy 5770 CFX, abból anno megérte kettőt etetni, elég jól skálázódott és nem fogyasztott sokat.

Új hozzászólás Aktív témák