Új hozzászólás Aktív témák

  • Horbal

    őstag

    Előszőr: NAGYON TETSZIK A TOPIK (bár a felét se értem...:) ), szeretném remélni, hogy a nagytudásu szakik átlendülnek a kellemetlenségeket, és folytatják az ''észosztást'' mert szvsz nagy nagy szükség van rá...

    Két kérdésem lenne:
    1: Írtátok egy két hsz-ben a tervezésbeli hibákat, ezek legtöbbje az alkatrészek elrendezéséből fakadt, más részük pedig az alkatrész rossz megválasztásából, ha jól értelmeztem...Mivel a közeljövőben valószínűleg megépítésre kerülne, 1 v 2 erősítő berendezés részben általam, amihez természetszerűleg tápegységet is kell tervezni, építeni, azt szeretném megtudni, hogy mellyek azok a főbb szempontok, amik egy teljes berendezés, illetve részegységeinek megtervezése során (elrendezési szempontból) a legfontosabbak, illetve kiindulópontok...nem azt várom, hogy részletesen kifejtsétek, inkább ájánlott szakirodalmat kérnék tőletek...

    2: A második kérdésem az elkókkal kapcsolatos: a kiszáradás tényét értem az ebből fakadó hibák is egyértelműek...kérdés: Kitolható az elkók élettartama, vagy el kell fogadni, hogy ennyit mennek és kész?
    A másik fele a kérdésemnek az, hogy más berendezések esetében, pl HI-FI is fennál ez a jelenség? (Több tíz éves audió berendezések is kb ugyanolyan minőségben működnek, mint újkorukban...:F )

    A választ és a türelmet, előre is THX

    Balett cipőm nincsen nekem, de ha lesz én fő nem veszem!

Új hozzászólás Aktív témák