Aktív témák

  • pisti

    őstag

    Hello!

    Volt szerencsém nemrégiben hozzájutni egy ATI Radeon 9500 kártyához amiből sikeresen használatba vettem a +4 pipelinet. Minden ment is rendben a beszerelés után, azonban mikor egy teljes képernyős 3D alkalmazás szeretett volna futni akkor monitor kikapcs, a ventik mennek tovább, de a gép gyakorlatilag leállt.
    Ekkor gondoltam, hogy a táp lehet az oka. Az akkori táp egy 300W-os Codegen volt. A gépben van még egy modem,egy hangkártya, ECS L7VTA alaplap 512 MByte DDR rammal meg egy 1800+ os athlonXP vel,+CDROM+1 vincsi+1 rack(0 vagy 1 vincsivel a fedélzeten :) Nézegettem én a neten hogy melyik alkatrész kb mennyit fogyaszt dehát ezeknek igy együtt nem lenne szabad kb 200 W nál többet felvenniük, ha jól emlékszem. Jah és az alaplap normál üzemmódban 150 es FSB-n ment, igy a proci is 1700 mhz körül volt. Ha ezt visszavettem 133 ra és 1 vincsivel CDROM nélkül ment a gép akkor mentek a 3D-s dolgok is. Nyah akkor táp csere, nézzünk táp tesztet.
    Prohardver tápteszt megnéz, eredmény: vesz Coolink AP350X.
    A gondom pedig az volna, hogy ezzel az elvileg ugyan szinten 300 W os de a teszt szerint kissé izmosabb táppal se megy húzott alaplap mellett a videkártya 3D üzemmódban.
    Aki tudja hogy mennyit zabál ez a videokártya vagy hogy hol lehet a probléma az legyen szives segiteni nékem.

    End

  • KZT

    tag

    válasz pisti #1 üzenetére

    Ha van rá lehetőséged akkor vidd vissza a tápot és fizess rá egy nagyobbra.Legalább 350w-ra.

Aktív témák