Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nyunyu

    félisten

    Nyet.

    Igy vicces volt 2 hetes ceges moszkvai ut elotti este memorizalni, melyik hieroglifa milyen betut takar :DD
    Mondjuk igy is eltevedtem cirill betus terkeppel a kezemben, mert a keruletben 12 utcat ugyanugy hivtak (csak a sorszam valtozott), ebbol a terkepen csak 7 volt feltuntetve, ami nekem kellett, az pont nem...

    Ott osszeszedett szlav nyelvtudasomat felig lengyel haver lagzijan probaltam kamatoztatni, mikor a kovetkezo kor vodkat hangos nazdarovjeval probaltam felkonferalni, egybol le lettem a hurrogva, hogy ez fuj, oroszul van, lengyelben elmarad az elso szotag, es total mashol van a hangsuly...

    Egyebkent a szlav nyelvek kozul a lengyel ut el a legjobban az orosztol, kb. 40%-at ertik csak.

    Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

  • nyunyu

    félisten

    válasz Petya25 #25 üzenetére

    Moszkvai utamon hajamra kenhettem az angol meg nemet nyelvvizsgamat, lakossag 95%-a csak oroszul beszel. (vagy bevandorlo, aztan meg ugy sem, de a kaukazusi kinezetuektol felnek, mint a tuztol, bar azokat a mindenhol jelenlevo jardok elobb viszik be igazoltatni...)

    Igy kifejezetten vicces volt Lonely Planetbol olvasni, hogyan kene elvartyogni, hogy negy metrojegyet kerek, aztan nagy bociszemekkel nezni a penztarosra, hogy miert csak kettot ad, bezzeg a 40 rubelt elvette.
    Aztan meg karomkodott, mint a vizfolyas, hogy feltartom a sort, kotrodjak onnan.

    Utana jottem ra, hogy ott van tobbszor hasznalatos metrojegy is, aztan ket duplat adott...

    Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

Új hozzászólás Aktív témák