Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BonFire

    veterán

    válasz Narxis #4799 üzenetére

    Megmondom őszintén, a szleng ismerete sem elvárás. Mégis melyik szlenget kellene ismernie? Melyik dialektusét, melyik korosztályét? Mert én így ötvenévesen már a mai tizenévesek magyar szlengjét sem ismerem, és megmondom őszintén, nem is nagyon csigáz fel. Ugyanúgy, hogy aligha hiszem, hogy a mai húszévesek sokat megértenének a 90-es évek katonai szlengjéből. Nem voltak ott, és már nem is lesznek ott, mert egyrészt nem muszáj nekik odamenni, másrészt 2024 van, nem 1990.

    Továbbá a börtönszlenget sem ismerem, mert én még nem voltam ott, és nem is kívánok odakerülni.

    Ugyanez igaz a szófordulatokra is. Egy skót, vagy ausztrál szófordulat lehet teljesen érthetetlen egy brit vagy amerikai számára is és vice versa.

    Nyelvtanulásnál nem az az elsődleges, hogy minden hablatyot értsünk, hanem az, hogy normálisan, kulturáltan megértessük magunkat másokkal félreértések elkerülése nélkül. Ezért a szleng csak sokadlagos.

    [ Szerkesztve ]

    A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

Új hozzászólás Aktív témák