Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • trog

    csendes tag

    Sziasztok!
    A melómhoz elengedhetetlenül szükségem van a pcre, az abban lévő alkatrészeket is sajnálnám ha elpukkannának, de leginkább az a szempont, hogy a gép áramszünet esetén is még 15 percig üzemeljen, kb annyi idő minden futó folyamatnak a végére érnem.
    Megnéztem az összefoglalót, de csak régebbi konfigokra tesz ajánlatokat, úgyhogy tőletek várnék tippet.
    A setup:3 monitor
    LG 32 4k monitor: 50Wot ír a google
    Két Samsung syncmaster 2243 (45-45w, de ezeket ki tudom kapcsolni arra a negyed órára, ha észreveszem hogy nincs áram)
    Pc: (650w táp, gigabyte microATX alaplap, 5600g, 4x8gb ddr4 ram, 2 hdd, 1 ssd, arctic perocihűtő +4 arctic venti)
    Mekkora szünetmentes tápot kéne vegyek, hogy ezeket mind rádughassam. Illetve érdemes használtan venni szünetmentes tápot?
    Köszi a válaszokat előre is.

    [ Szerkesztve ]

  • trog

    csendes tag

    válasz Cs1csó #22262 üzenetére

    Hú, nagyon köszi ezt a nagyon részletes mindenre kiterjedő választ.
    Három monitort használok, de abból kettő kikapcsolható mert egy monitoron történik a fő esemény, a másik kettő csak táblázatoknak van és igen, integrálva van a videókártya a prociba. Online pókerezem hat asztalon és ha pont akkor nyílik meg az asztal amit folyamatosan nyitok azok átlag 10-12 percig eltartanak, azért írtam a 15 percet mint lehetséges várható maximumot amíg elhúzódhat. Szerencsére eddig a sok év alatt csak 1 ilyen fordult elő, de szeretném bebiztosítani ha nem túl költséges, mert 1-1 ilyen megszakadással kb a linkelt 25 ezer forintos táp ára el tud menni, ha ennyiből megoldható akkor ennyit megér + a konfigom is védve lesz ha elpukkanna a gép tápja az áramingadozás miatt.
    Max 40k összköltség környékén nem bánnám ha megállna a dolog és használható lenne pár évig mindenféle komolyabb tápváltás/beavatkozás nélkül.
    Amúgy most jobban belegondolva lehet az 5 perces intervallum is elegendő a laptop beindítására ha úgy sokkal kevésbé zsebbe nyúlós, az meg úgyis kihúzza addig. Akkor ahhoz elég lenne ez a 18ks gembird is amit linkeltél? Örömmel fogadom ha van még kifejezett ajánlás ebből az alacsonyabb árkategóriából. Fogyasztás tekintetében mi várható az ilyen szünetmentes tápoktól? Jól sejtem hogy az áramszámlára elhanyagolható a hatásuk?
    Köszi a választ még egyszer!

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák