Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mave13

    őstag

    Sziasztok!

    Előre mondanám, hogy abszolút nem értek a szünetmentes tápokhoz, ezért is kérném a segítségeteket.

    Adott egy Philips Epiq 5 orvosi ultrahang készülék, és a főnököm kitalálta, hogy vegyünk hozzá egy szünetmentes tápot, mert fő a biztonság.
    Amire kell: ha valamilyen okból elmegy az áram, akkor a szünetmentes táp tartson ki addig, amíg a gép normálisan lekapcsol (ez kb. 1 perces folyamat). A gép fogyasztását lemértem, a csúcs kb. 450 W volt, átlag 350-400 watt. Sima 220-at használ, semmi extra.

    A kérdés adott: milyen szünetmentes tápegységet érdemes hozzá vennem, ami megfelelő lenne? Nézelődtem, laikusként 600 W körülit vennék, de több helyen VA-t adnak meg. Itt egy az egyben lehet számolni? Tehát 600 VA az 600 W? Semmi más nem lenne rákötve. Melyik márka az, ami megbízható? Korábbi munkahelyemen APC-t használtunk PC-hez, ahhoz akkut is lehetett kapni, nagyobb gond nem volt velük. De, ahogy nézem, ma már nagyon átalakult a választék.

    Köszönöm, ha segítetek.

    Icewolf || kósza ||

  • mave13

    őstag

    Köszi mindenkinek a válaszokat.

    Fogyasztásmérővel lett megmérve, 450w volt a csúcsfogyasztás onnantól, hogy a power gombot megnyomtam, kikapcsolásig. Amikor üzemelt, akkor úgy 300-350-380 W-ot vett fel, kikapcsolási process alatt 300 körül maradt.
    A szünetmentes nem kell, hogy sokat tudjon, csak annyit, hogy ha esetleg elmegy az áram, akkor tudjon normálisan lekapcsolni a gép. Ez kb. 1 perc, de legyen 2, és az már biztos mindent lefed. Szóval, szünetmentesről kvázi használni nem akarjuk, nem is lenne értelme. Meg, persze túláram védelem, de ez gondolom alap, hogy a UPS tudja.
    A szünetmentes tápra semmi más nem lenne rákötve, csak az ultrahang gép, aminek egy dugója van. Monitor, nyomtató, minden bele van építve, nincs semmi külön áram csatlakozó. A PC, amin az adminisztráció és a leletírás folyik, a rendelő túlsó végén van.

    Az össz mozgás az max. 1-1,5 méter, attól függ, hogy a beteg fejét, vagy a lábát vizsgálom. Mindig ágy mellett, csak az ágy jobb oldalán. Ebből most sincs probléma, hosszú a zsinórja.

    Keret... nem tudom. Mivel, nem tudom, mire is lenne szükségem, így azt sem tudom, mennyit költenénk rá. Mondjuk, 100k fölé úgy annyira nem akarnék menni.

    Egyébként, beszéltem erről a Philips supporttal is... Lövésük nem volt a gép paramétereiről, hogy mennyit fogyaszt, vagy bármi ilyesmi. Az lett a konklúziójuk, hogy nem kell ilyen eszköz, mert ez egy jól megtervezett gép, ami bírja a strapát... Szóval, ezt a vonalat elengedtem.

    Köszi!

    Icewolf || kósza ||

  • mave13

    őstag

    válasz Cs1csó #19536 üzenetére

    Köszönöm a segítséget, ez még simán bele kell, hogy férjen a főnökömnél is. Nem fél évre vesszük, és valóban, egy alapvetően drága gépet véd...

    Icewolf || kósza ||

  • mave13

    őstag

    Sziasztok!

    Segítsetek nekem egy kicsit, légyszi!

    Pár napja vettem (iPon) egy APC Back-UPS Pro 900VA BR900G-GR szünetmentes tápegységet. A készüléket most beüzemeltem (megfordítottam az akkut, ahogy a leírásban szerepel), működik, és a feladatát alapvetően ellátja, de áram alá helyezés után olyan erős zúgó, búgó, sípoló hang jön belőle, hogy nem lehet mellette megmaradni. Konkrétan a másik szobában is hallani... Valószínűleg ilyenkor tölti az akkut, mert ha nincs benne akku, akkor egész elfogadható a hangja (bár a némától akkor is nagyon messze van, halkan búg...)

    Sajnos elkövettem azt a hibát, hogy céges vásárlás volt, így tudom, hogy nincs elállási jogom, de ez garanciális problémába belefér, vagy ezeknél ez normális jelenség?

    Számomra így a termék használhatatlan, nem lehet mellette dolgozni. A cégnél van két CyberPower szünetmentes táp is, amik már két éve teszik teljesen némán a dolgukat. Jó kérdés, hogy miért nem azt vettem akkor, de az ok, hogy lebeszéltek róla két dolog miatt. Az egyik, hogy állítólag az APC sokkal minőségibb márka, a másik pedig, hogy ennek a szarnak cserélhető házilag is az akkuja, a CP-nek pedig elvileg csak szervízben.

    És akkor kicsit elkésett kérdés: mit ajánlanátok egy mezei i3 13100 + SSD + egy Fire pro jellegű alap VGA (csak a professzionális monitor mellé kell, terhelést nem kap), egy 27-es, sima IPS monitor, és egy 30,4-es Barco leletező monitor mellé. Mivel a monitor + a VGA 2,5 milla volt, nem akarnám őket az eon-ra bízni, kéne valamilyen szünetmentes védelem. A konfig így, az APC mérése alapján 160 watt körül fogyaszt bootolás közben.

    A másik kérdésem, hogy ilyen konfig mellé javasolt a tiszta sinusos táp, vagy tök felesleges? (Az APC nem tiszta szinusos, és minden működött vele, amíg el bírtam viselni.)

    Köszönöm, ha segítetek!

    Icewolf || kósza ||

Új hozzászólás Aktív témák