Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Snowy_owl

    senior tag

    Üdv!


    A fenti képen látható szünetmentesről lenne szó, nevén nevezve: APC back ups es-350 German/Dutch
    Termékinfo: [link]

    Hibaleírás nem az én tollamból:
    A jelenség úgy kezdődött csak csipogott, és villogott az első led, és nem a zöld hanem a mellette lévő, ma meg csak visított és a középső világított pirosan. Nem volt bekapcsolva és forró lett mint az állat.

    A további történés az az, hogy az akkumulátor ugye forró lett, aminek az eltávolítása után az akkumulátor lehűlt. Ezek után tanácstalan vagyok hogy mi lehet a baja, bár a zárlatra tippelek, és talán nem is olyan rossz tipp elsőre. De mivel még nem láttam személyesen, ezért tényleg csak tippelek.

    A kérdésem: Találkozott-e valaki hasonlóval, tudje valaki esetleg, hogy mi lehet a baja?

    régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

  • Snowy_owl

    senior tag

    válasz Cobra. #6560 üzenetére

    értem, köszönöm. :)

    [ Szerkesztve ]

    régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

  • Snowy_owl

    senior tag

    Sziasztok!

    Egy Powercom 600VA-es upst birtokolok egy ideje már, rendben teszi a dolgát, eddig még nem volt vele baj, és éppen ezt szeretném elkerülni, hogy ne is legyen. Gyakorta ingadozik viszont itthon a hálózati feszültség, már évek óta, a közelben van egy autószerelő műhely is, amire én gyanakszom.(Amikor ingadozás van, akkor arra a pár pillanatra vibrálnak a lámpák, mintha hegesztenék) Ugyanis mióta megvan az ups azóta gyakorta mikor előjönnek ezek a feszültségesések, akkor benne egy relé kattog egyfolytában. Pontosabb megfigyelést is végeztem. Tehát körülbelül normál esetben van egy fix 230-233Volt, majd amikor esik akkor egy pár pillanatra leugrik 210-215Voltra - hogy most ez mennyire valós egyszerű műszerrel a mintavételezés sebessége miatt bizton nem állíthatom, de arra jó, hogy legalább látszik, hogy történik valami. És amikor ez történik, akkor kezd az ups is heves kattogásba. Elméletileg ez egy line interactive eszköz tehát épp ezért is csinálja amit csinál, de vajon bírni fogja ezt? Sokszor nem vagyok itthon, és tartok attól, hogy majd akkor száll el, mikor nem vagyok itt.

    Közben sikerült levideózni is: [link] <- hozzáteszem itt még ilyen rövid időközökre nem kapcsolt most az ups de egy hangyányival hosszabbnál már kapcsol.

    [ Szerkesztve ]

    régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

  • Snowy_owl

    senior tag

    válasz Gery0505 #11788 üzenetére

    Kizárt dolog, mert én csináltam. Félre ne értsd, nem állítom, hogy nem hibázhatok, de újra lett húzva minden, szétágaztatva amennyire lehet a régi csövezésben. Új földelés leverve, kiselosztó feltéve, FI beszerelve. Konnektorokhoz kizárólag 2,5-es vezeték, kötéseket én készítettem kupolfixxel. Egyébként ez a dolog évek óta fent áll, és csak időszakos. Ha ez valóban kontakthiba lenne a mérőnél vagy a mérő után akkor így jó 5 év távlatából(kb. akkor készült, épp emiatt) már valaminek ki kellett volna gyulladnia, leégnie, füstölnie, vagy annyira elégnie, hogy ne legyen áram. Közben találtam egy ilyet: APC LINE-R feszültség stabilizátor. Ha azt nézem nem is annyira veszélyes az ára, ez beválhat?

    régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

Új hozzászólás Aktív témák