Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Teasüti

    nagyúr

    válasz Tozo #20236 üzenetére

    Ethernet védelemre én inkább vettem külön eszközt. Nem nagy beruházás. Vmiért a szerverek mellé szánt komolyabb UPS-eken nincs Ethernet védelem, csak az otthoni felhasználásra szánt UPS-eken.

    Van vmi okod az online UPS-re? Vagy mert csak? Tudni kell azokról, hogy 30-50 Wattot fogyasztanak 24/7, hangosak (mivel állandóan terhelve van az inverter, aminek aktív hűtése van az ekkora teljesítményűeknél) és drágák (robosztusabbra építik, mivel állandó üzemre van méretezve minden alkatrésze, míg line-interactive és stand-by topológiánál csak annyit kell kibírnia egyszerre túlmelegedés nélkül amennyit megy akkumulátorról).
    Hacsak nem hálózati zavarokat kell kiszűrni, esetleg nem bír ki a gépekben lévő táp 8-10 ms kiesést amíg átkapcsol egy line-interactive, én nem erőltetném az online UPS-t.

    Lehetséges még helyi hálózatra való felcsatlakoztatás is. APC-nél pl 50 font körül lehet lőni egy bővítőkártyát az UPS-be, amivel lesz egy Ethernet csatlakozód és lehet telepíteni a gyári szoftvert minden gépre külön-külön. A linkelt Eaton hátulján is ott van a bővítőhely. Az FSP hátulján is ott van... Persze sajnos olyan is van, hogy maga a kártya is aranyárban megy.

    Aksit cserélni mindegyikben lehet. Eaton-on amit láttál szerintem az a külső akku bővítési lehetősége talán?

    [ Szerkesztve ]

  • cinemazealot

    addikt

    válasz Tozo #20248 üzenetére

    Ha egy online UPS a zajosságától eltekintve minden más szempontból a non-plus-ultra Számodra, akkor nyugodtan tervezz vele! A zajosságát pedig rejtsd el egy jól szellőző (!) légcsatornákkal "hangtompított" hush box-szal! Én anno a hangos PC-mhez terveztem ilyet, ma projektort akarok ilyesmivel némítani.

  • Teasüti

    nagyúr

    válasz Tozo #20248 üzenetére

    Milyen lámpáid vannak? Régi halogén? Elvileg egy aktív PFC-s táp jól viseli az ilyen ingadozásokat és majdnem mindegy neki milyen hálózati feszültségről üzemel. Persze amíg ilyen lassú változásokról beszélünk, amit te szabad szemmel láthatsz a lámpákon. A túlfeszt és hálózati tüskéket - amik a nanoszekundumos tartományban mozognak - azért az ATX táp sem szereti.

    Az ATX tápoknak is van specifikálva "tartási ideje" ha jól emlékszem, hogy hány ms kiesést tud áthidalni. Ezt a táp adatlapján kéne látni.

    Néztem videót ilyen online APC ups-ről és ugyanazt a méretű ventit látom benne, mint az én SMT 1500-asomban, szóval a hangját mondjuk a PC-m 14 centis házhűtőihez tudnám hasonlítani, mikor felkapcsolnak maxra. Tompa szélzaj. Ehhez társul némi elektronikai zaj is az inverterből, ami egy tipikus "trafó hang". :)
    De legalább állandó zaj, szóval jót lehet rá aludni ha megszokod. De filmezni nem akarnék mellette. :P

    "Apc network management card 2"-t (AP9630) lehet lőni mondjuk Ebay-ről olcsón.

    Azon a konkrét APC-n amit látsz hátul két Ethernet portot, azok nem kommunikációra vannak, csak túlfeszt szűrnek.
    Ilyen hálózati kommunikációra aktuális termék lenne mondjuk az SMTxxxxIC széria, ahol a C a "Cloud" kifejezésre utal. Bár a termékoldal szerint ez ugye internetes kommunikációt sejtet, azért érdemes lehet rákérdezni a support-nál, hogy ez alkalmas-e intranet-es menedzsmentre. Felteszem szoftver kérdése csupán, csak épp APC-nek manapság milyen agymenése van e téren, passz. Van nekik chat support-juk amúgy, én már többször beszéltem velük. Korrektek és gyorsak. :)

    SMT1000IC az éppen ilyen felhős kapcsolatot tudó UPS.
    Amúgy elég neked az 1000 VA? Wattban ez már csak ilyen 6-700. Ha ennyi elegendő lehet a két géphez és két NAS-hoz, akkor ráadásul az 1000-es SMT még passzív hűtésű is, szóval kussban van. Persze ha renderfarmot üzemeltetsz, akkor azért kellene tudni mit fogyasztanak a gépek realisztikusan. Mert üresben nyilván az egész kóceráj megáll 200 W körül így hasraütésre. De amint az egyik gépen tolsz egy 16 magos rendert, a másikon beizzítod a VGA-t egy játékkal és máris ott vagyunk, hogy tudni kéne beférsz-e az SMT1000 terhelhetőségébe. Na meg mennyi idő kell neked, mert max terhelésen csak néhány percet tudnak az UPS-ek általában. Viszont cirka 70 Wattal az 1000-es APC elmegy valamivel több, mint két órát is új akkukkal.

    Igen, az SMT szériával kompatibilisek a 100 Mbites Mk2 kártyák, mint az AP9630. Mk3 az aranyárban megy, azt dugják fel maguknak! :D Nem is értem mire kell a gigabit egy UPS-hez, na mindegy.

    [ Szerkesztve ]

  • Teasüti

    nagyúr

    válasz Tozo #20258 üzenetére

    Yup. Én anno készítettem magamnak ilyet egy marék szerelhető C14 csatlakozóval. Illetve sima IEC c13-c14 hosszabbítót vettem a PC-hez.

    [ Szerkesztve ]

  • Teasüti

    nagyúr

    válasz Tozo #20257 üzenetére

    Ha a felhős port nem alkalmas arra amire szeretnéd, akkor esetleg a sima "I" változat is szóba jöhet. Kártyát abba is lehet tenni.
    Ezek meg gyakran felbukkannak aprón is. Kb az új árának harmadáért megvan akár aksival együtt is.

    Én most lőttem egy SMT1500I-t átszámolva úgy 90k-ért és egyelőre még nem kéri az új akkut se. Az új ára meg vmi 450k átszámolva. :)
    Magyar APC oldalon láttam az ezres is vmi 220k listaáron.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák