Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • macilaci78

    nagyúr

    válasz Gabesz87 #21799 üzenetére

    Nekem túlfeszvédős elosztóban van TV, hifi, PC, router, akkutöltő, stb. Minden úgy van az áramszünet végén, mint ahogy előtte volt. Ha a TV ki volt kapcsolva, kikapcsolva is marad. Ha be volt kapcsolva, bekapcsol akkor is, mikor visszajön az áram. 2 db van a szoba két sarkában.

    A másik tipp, amit a mai okos TV-knél el tudok képzelni, hogy van benne power management, ahol be lehet állítani, mit csináljon, amikor áramot kap.

    Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

  • Cs1csó

    félisten

    válasz Gabesz87 #21799 üzenetére

    Az eszköztől vagy a beállítástól, vagy attól ahogy korábban volt hagyva:
    Nekem a DVB-C-s STB-m és egy Asus O'play mini media lejátszó kapcsol be miután visszajön az áram (előttem mindkettő ki volt kapcsolva)
    Ha én csináltam az áramszünetet - pl. takarítás miatt - akkor pl. a média lejátszóra kötött külső HDD-t a fizikai kapcsolójával kikapcsolom mielőtt visszakapcsolom az áramot különben a bekapcsolódó média lejátszó automatikusan indítja a HDD-t.

    Persze olyan is van, ahogy macilaci is írja, ha be volt kapcsolva az eszköz akkor visszakapcsol.

    Olyan is biztos, lehet hogy beállításokban megadható mit tegyen bár nem emlékszem ezzel találkoztam e.
    Az erősítőmön van kapcsoló az nem kapcsol be az aktív mélyládán is van ki-be kapcsoló tehát az sem kapcsol be ha kikapcsolt állapotban van persze ha bekapcsolt állapotban van akkor ugye ahogy visszajön az áram az is bekapcsol.

    Amin van fizikai kapcsoló - pl. klasszikus billenőkapcsoló mint a külső HDD-n amin egy tekerő van ami "kattan" tehát fizikai ki-be kapcsoló.

Új hozzászólás Aktív témák