Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lordjancso

    senior tag

    válasz Cs1csó #20294 üzenetére

    Szia!

    A PC konfigomat megtalálod részleteiben a nevem alatt.
    CPU: AMD Ryzen 7 3700X 3.60GHz
    VGA: MSI GeForce RTX 2070 8GB GDDR6 GAMING PCIE

    Kb pont ez az 50-80k között szánnék rá. Szívesen megnéznék több opciót is, mondjuk az 50k-s és a 80k-s árkategóriában is.

    Ha nem vagyok itthon és akkor van áramszünet, a PC egészen biztosan nincs bekapcsolva, csak a NAS.
    Ha itthon vagyok és akkor van áramszünet, akkor jó eséllyel be van kapcsolva a PC is, de ilyenkor nincs szükségem semmilyen automatizmusra. Ha rövid (pár perces) áramszünetről van szó, akkor azt feltételezem a UPS ki fogja tudni szolgálni. Ha hosszabb áramszünet, akkor pedig én kézzel le tudom állítani a PC-t.

    Ha a NAS-t tudja automatikusan vezérelni, az jó feature, főleg akkor ha nem vagyok itthon, de alapvetően ilyen extrákkal nem számoltam. Nyilván nem is igazán vagyok tisztában, hogy milyen lehetőségek vannak egy mai modern UPS-ben.

    Alapvetően az sem gond, ha a PC-re egy programot kell telepíteni emiatt.

    Egyébként én nagy naívan úgy képzelem el, hogy a UPS-t kvázi "elosztóként" fogom használni. Tehát bedugom a falba a UPS-t, azon vannak 220-as csatlakozók. Oda be tudom kötni direktben a PC-t, vagy további elosztókat, amire szintén teszek eszközöket. Jól sejtem, hogy ez valahogy így fog kinézni? :)

    Köszi!

    Rip and cut and mutilate the innocent, his friends, and again and again and on and on.

Új hozzászólás Aktív témák