Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bozso067

    tag

    válasz cinemazealot #19025 üzenetére

    Köszi szépem; a UPS kiválasztásakor az APC honlapján használtam a konfigurátort, így választottam az APC Back-UPS BX 700VA / 390W típust.
    Ha az APC konfigurátorába 100W-ot írok be, a konfigurátor a fent említett típusnál 22 percet írt ki készenléti (akkus) módra.
    Ennek ellenére, ha csatlakoztatom a NAS-t a UPS-hez, a NAS a vezérlőpultjában "látja" a UPS-t (típust is felismeri), de azt írja, hogy kb. 300 másodperc (az testvérek között is csak 5 perc, nem pedig 22 perc) a készenléti idő 100%-ig feltöltött akkunál.
    Na most vagy az APC konfigurátora rossz, vagy a UPS, vagy nem 100W a fogyasztása a NAS-nak (a NAS tápja 60W).

    A nem szabályos leállás tesztet kipróbálom otthon; köszi a tippet.
    A NAS egy Synology márka és a Synology holapján ellenőriztem a kompatipilitást a UPS-szel.

  • bozso067

    tag

    válasz cinemazealot #19025 üzenetére

    A NAS valódi teljesítmény igényéről:
    Beszereztem egy háztartási fogyasztásmérőt; 24 órán keresztül mértem a NAS fogyasztását. 0,58 kWh, azaz 24 óra alatt 24 W a fogyasztása. Ez jóval alatta van, mint amit korábban írtam (100W). Az APC oldalán a BX700 24W futási idő terheléshez 1h 28m-t ír. Eddig kellene bírnia áramszünet esetén a UPS-nek akkus üzemmódban.

    A nem szabályos leállásról:
    Az is jó, ha egyszerűen úgy szimulálom az áramszünetet, hogy a UPS dugóját egyszerűen kihúzom a fali dugaljból? Vagy ezt nem áramszünetnek érzékeli a UPS?
    Így teszteltem, de amint megszakadt az áramellátás, a NAS is azonnal leállt. Persze jött is azonnal az e-mail a Synologytól, hogy nem szabályos leállás történt (a NAS beállításainál a készenlétbe lépési időt 10 másodpercre állítottam a teszt idejére, de ennek ellenére - mint azt fentebb is írtam - azonnal és nem szabályosan állt le a NAS :().
    Viszont a UPS tovább üzemelt, legalábbis világított a led rajta, de a sípolás, ami az "áramszünet" kezdetekor szokott beindulni - ahogy "macilaci78" írta - ezúttal elmaradt.
    Vagy próbáljam ki máshogyan; pl. egy kapcsolós elosztóba dugjam be a UPS dugvilláját és kapcsoljam le az elosztót, így teszteljem?

    A visszakapcsolásról:
    Amikor újra visszadugtam a konnektorba a UPS dugvilláját, újra indult a NAS is. Be kellett kapcsolni a NAS menüjében, hogy automatikusan induljon újra, ha megoldódott a tápellátással kapcsolatos probléma (ez eddig nem volt bekapcsolva). Ez jó dolog, de ettől még nem oldódott meg a nem szabályos leállás probléma.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák