Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cinemazealot

    addikt

    válasz m130 #13916 üzenetére

    Kondenzátor max. egyenfeszültség esetén lenne megfelelő puffer, váltakozó feszültségen nem.

    Akár fázisváltásról (tehát amikor -- a három fázisból -- az egyikről váltasz a másikra), akár éjszakaira/ról nappaliról/ra váltásról beszélünk, elég lehet egy gyors relé, amilyen a UPS-ekben is van. Azok (legalábbis az offline vagy line-interaktív típusúak) a hálózati feszültség eltűnése pillanatában váltanak át a saját inverterükre, ahol az átkapcsolási idő 10 ms (tehát egy félperiódus) alatti. Arra kell nagyon odafigyelni, hogy ha két állandó betáplálása van ennek a váltókapcsolónak (nevezzük relének), akkor azok még csak véletlenül se kerülhessenek összeköttetésbe, mert az akkor nagyot durranna.

    Ja, és ahogy látom, egy elég komoly teljesítmény felvételről van szó (rig). Nos, nem árt, ha a relé nagy kapcsolási áramra van méretezve, mert ilyenkor azért villannak a szikrák rendesen.

    De talán úgy a legtutibb, ha inkább beruházol egy megfelelő teljesítményű UPS-be. :)

  • Cs1csó

    félisten

    válasz m130 #13916 üzenetére

    Azt remélem tudod, hogy ez kb. teljesen szabálytalan. Amúgy NEM éjszakai áramnak/órának hanem VEZÉRELT MÉRŐNEK/ÓRÁNAK hívják:

    " A vezérelt méréssel naponta legalább 8 órára biztosítunk villamos energiát, előre nem meghatározott időszakokban."

    Azért nem éjszakai már mert a nap bármely szakában bekapcsolhat ha épp van fölös kapacitás a rendszerben, kapásból azt mondom hogy reggeli órák telítettek de mondjuk 10 óra magasságában lehet van egy kis szabad óra vagy kora délután is. majd éjszaka.

    Gyakorlatilag KIZÁRÓLAG villanybojlernek lett kitalálva, semmi más vezérlésére nem alkalmas.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák