Aktív témák

  • Manta

    tag

    Egy másik fórumra is betettem:

    Szeretnék építeni egy szövegfelolvasó gépet gyengén látóknak, Origo hírmondó programjának segítségével. Ez a böngésző a megnyitott weboldalakat olvassa fel, meglepően érthető kiejtéssel. A gondom a programozói ismeretek gyakorlatilag teljes hiányával van (html azért megy), ezért a segítségeteket kérném.
    A bescannelt oldalak szöveges tartalmából kellene generálni egy html oldalt, jó nagy betűtípussal (a felolvasás mellett a tv kimeneten jól olvasóan meg kellene jelennie a szövegnek teljes képernyőn, scrollozhatóan - explorer F11). Ezt az oldalt töltené be a hírmondó is.
    Az egész win98 alatt menne, fontos, hogy ne látszódjon az oprendszer és a futó programok, tehát ne veszítse el a fókuszt az aktuális html-ről, bármilyen művelet is folyik közben. A gépet néhány funkcióbillentyűvel lehetne vezérelni (nem billenyítűzetről), ezt hogy oldom meg? Valamelyik porton keresztül gondolom, hozzárendelve néhány funkciót a gépen. Makrókkal le lehet vezérelni ezt az egészet? Nem biztos hogy mindent világosan írtam, kérdezzetek vissza, megpróbálok érthetőbb lenni. Segítségeteket előre is köszönöm, fontos lenne.

    Ha egész másképp csinálnátok (a lényeg: papírból felolvasott szöveg, tv-n kinagyítva, egyszerű kezelhetőség) írjátok le. A projectről ha beindul, részletesen beszámolok.

  • Manta

    tag

    Hírmondó link:
    [L]http://www.origo.hu/hirmondo-archiv/hirmondo.zip[/L]
    A Multivox 4 programot is kipróbáltam, az a vágólapon lévő szöveget olvassa fel, de a beszéd része sokkal kevésbé érthető, így szerintem az Origo megoldása lesz az igazi.

Aktív témák