Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Nordik

    őstag

    válasz BaLee #15888 üzenetére

    Így van, munka miatt én is gondolkodtam már Győrbe. Gyakorlatilag ugyanolyan áron tudnék bérelni vagy lakást venni. Fizetések pedig jobbak és a lehetosegek is. Hiába mennek ki ausztriaba az én szakmámba legalább Graz vagy becsig kellene mennem. Aki esetleg vendéglátásba dolgozik annak jó lehet a határ közelsége, viszont a magyarokat abszolút nem fizetik meg.

  • Kube

    senior tag

    válasz BaLee #15888 üzenetére

    Ez most nem tudom mennyire vág a diskurzusba, de mint vélemény szeretném itt hagyni nektek magáról Szombathelyről.

    Én informatikus állást kerestem 8 éve még a megyében, de olyanokat találtam minimálbérért, hogy el kellett költözzek azért, hogy rendes állásom legyen a jövőben. Hiába kétszer annyian laknak Szombathelyen mint Veszprémben, sajnos az egyetem mérete is kisebb, nincsenek nagyon cégek akik kiszolgálnák ezeket az "újabb" szakmákat. Szombathely felé még telekocsi sem megy, vagy alig. Győrt inkább érzem központnak, több a lehetőség is.

    Olyan mintha az egész város kikerülne a pixisből, gyárak vannak, oda lehet menni dolgozni. Ha jó lakatos vagy, autószerelő, festő stb, ezekkel a szakmákkal lesz munkád, vállalkozásban szépen el lehet lenni. Ilyen a mezőgazdaság is, az is jó hasznot hoz. Ha informatikus vagy, esetleg marketinges vagy hasonló, akkor a lehetőségek miatt szerintem felejtős.

    Érezni az embereken az életminőségbeli különbséget is egy-egy városban. Hiába a határ, akit ismerek az kint lakik hétköznap, aki nem, az szórólapozni jár át. Folyton Ausztriát mondogatták nekem, én valahogy nem láttam benne azt az igazán nagy lehetőséget. Aki meg ott jobban keres, az legtöbbször belelocsolja az összes pénzét egy 10 éves BMW X5-be és úgy viselkedik mint a hiphop klippekben hadonászó Hammeres figura. Tudom nem mindenki ilyen, de sajnos akiket ismerek, ott a nagy halmaz ezt csinálja és hazajár flexelni vele. Azért ez se tesz jót az ottani kultúrának.

    Az ételkiszállítással foglalkozó éttermek, pubok ételminősége is hagy némi kívánnivalót maga után. Ahol sok az egyetemista, ott generálnak bőven versenyt, Szombathely nem ilyennek tűnt a vírus előtt.

    Az árak is szomorúak, minden növekszik, de szüleim bére egy cseppet sem. Édesanyám leszázalékoltakat foglalkoztató munkahelyen dolgozik, mikor ellenőrzés van mindenki nyugodt tempóban dolgozik, ellenkező esetben megy a hajtás. Üzemorvoshoz is csak előre írják ki őket megbeszélten, hogy ne legyen probléma, így nem kapnak papírt, hogy mit végezhetnek és mit nem. Főnökök szinte 90%-ban alkalmatlanok, mert aki alkalmas lenne, az vagy saját vállalkozást visz vagy elköltözik. Aki marad az pedig úgy beszél az emberekkel, hogy úgy még a saját kutyámmal se beszélnék, de még a szomszéd idegesítő macskájával sem.

    Csak úgy cikáznak a gondolatok a fejemben, össze-vissza írom ezeket, de a lényeg, hogy valahogy egy rút kiskacsa a város ebben az országban. Van egy jó savaria karnevál, meg ha jól tudom a színházi életet is felélesztették, de számomra érezhetően el van maradva más városokhoz képest sok szempontból.

    Persze lehet, hogy én hülyeségeket beszélek, javítsatok ki ha tévedek. Viszont egy másik várost megtapasztalva érezhetően pozitívabbak az emberek és sokkal élhetőbb körülmények akadhatnak Szombathelyhez képest.

    [ Szerkesztve ]

    No emotion, any more than a wave, can long retain its own individual form.

Új hozzászólás Aktív témák