Új hozzászólás Aktív témák

  • sedo

    tag

    válasz Varoz #623 üzenetére

    Tapasztalatból mondod, hogy nincs nagy különbség a téli és a nyári között? Csak mert pár éve ugyan ezen a véleményen voltam, mint most te. Évekig eljártam egy nyári szettel, télen-nyáron. Aztán egyszer úgy alakult, hogy télen viszonylag sokat kellett autóznom, és csak egy pár télit vettem a hajtott tengelyre. Előtte sem volt balesetem, nagyjából eljutottam a nyárival is oda ahova akartam, de ég és föld a különbség, pedig ráadásul csak egy olcsóbb téli gumi volt. Következő évben beszereztem még egy párat, mert bár elindulni és megállni már meg tudtam, kanyarban már zavaróan sokat drifteltem (egy darabig vicces, de mikor csak A-ból B-be akarok eljutni hajnalban/éjszaka, akkor nem baj ha sikerül nem kilinccsel előre bevenni egy kanyart), és ezerszer kényelmesebb hóban, jégen, latyakban. Száraz, vagy enyhén nedves úton kevésbé jön ki a különbség (sőt, ott néha a jó minőségű nyári jobbnak érződik, ha nincs mínusz 20 fok), de egyébként össze sem lehet hasonlítani téli útviszonyok között a kétféle gumit.

Új hozzászólás Aktív témák