Új hozzászólás Aktív témák

  • A@ron

    tag

    válasz Viper26 #21955 üzenetére

    Pesten nagyon durva a szitu, én 3 évig laktam ott albérletben, 2014 nyarán jöttem el (1 éve), azóta alsó hangon 50%-kal mentek fel az albérleti díjak. Nem ritka, hogy felfele licitálnak a bérlők, hallottam bőven olyan sztorikat, hogy egyszobás garzonlakást 80e+rezsiért meghirdettek, mire az érdeklődő odaért (1 nap alatt), közölte a főbérlő, hogy jelenleg 95.000 a legmagasabb ajánlat per hó, úgyhogy minimum 100k+rezsibe fog neki kerülni, ha kivenné... perzse 2 hó kaució+1 havi díj egyből fizetendő, mindezt egy 30-35 nm-es, egyszobás garzonért...
    összehasonlításként én legutóbb 2013-ban kerestem, akkor néztünk egy ugyanilyen kategóriás, belső kerületben levő tip-top lakást, 45.000 +rezsit mondtak rá, és mi azt mondtuk, hogy bocs, de túl sok...
    Konkrétan az a helyzet mint ami külföldi nagyvárosokban, pl ismerősöm Berlinben közel 1 évig költözött lakásról-lakásra, mivel ott tényleg úgy működik, hogy páylaznod kell, kvázi mint egy bankhitel, beadni a papírokat hogy van rendes bejelentett jövedelmed, hogy korábban rendesen fizettél mindent, stb.stb. nahát Pesten is lassan itt tart a helyzet csak hát ugye a magyar mentalitás...itt ez a "piac" gyakorlatilag 0 százalékban van szabályozva, és ez nem is fog változni. Na arra persze volt energia, hogy a uber-sofőröket b@szogassák...

    Fehérváron annyira még nem vészes de itt is azt vettem észre hogy az utóbbi 1 évben 20-30%-kal mentek fel az albik árai, amit én személy szerint lassan irreálisnak érzek. Így mi is úgy döntöttünk párommal, hogy inkább nyomorgunk még egyelőre ketten a jelenlegi, kisebb, többgenerációs saját tulajdonú családi ingatlanban egy pár évet, és amit addig albérletre költenénk, azt berakjuk lakáskasszába, hogy legyen egy saját lakás... :))

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák