Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Polemius

    aktív tag

    válasz Rolly #97 üzenetére

    Neked is azt tudom javasolni, amiről már korábban is volt szó:
    paprikaspray, szóró fajta. Nem vékony sugárban fújó és nem ammónia vagy más kölni jellegű töltet.

    Esetleg hangspray (marha erős és éles hangja van, közelről fizikai fájdalmat okoz és igencsak figyelemfelkeltő).

    Mindkét eszköz ugyanarra jó: lehetővé teszi, hogy elhagyd épségben a helyszínt.

    Általában váratlan helyzet (nem készülsz rá, nem tudsz magadhoz venni semmit, nem érsz rá kotorászni, nem melegítőben vagy hanem esetleg kényelmetlen, akadályozó ruhában, csomaggal). Az adrenalin miatt beszűkült tudatállapot (menekülsz vagy harcolsz ösztön) amiben nem vagy képes gondolkozni hanem zsigeri reakciók vannak, remeg a kezed, hiperventilálsz. Ezt akkor is nehéz leküzdeni, ha bármiféle képzést kaptál vagy nem váratlanul ér a helyzet.

    Szóval olyan eszköz kell, amit egyszerűen, ösztönösen és pontatlanul is tudsz használni. És még így sem árt gyakorolni.
    Na meg az is fontos, hogy a nem várt eseményre is felkészülj. Nem parázni kell folyton, hanem kéznél tartani amivel védekezhetsz (ha a táskád mélyén van, akár egy golyószóró is lehet, semmit nem ér). Na és a legfontosabb, felismerni a lehetséges veszélyhelyzeteket.

    szerk:
    (#101) dying_star

    Szeged annyira azért nem mindenhol és nem minden időpontban nyugis. Legalábbis nem mindenkinek. :)
    Én általában nem hordok magammal semmi különöset önvédelemre. De nem is vagyok apró darab és többnyire fel tudok úgy lépni, hogy ha valaki pattogós kedvében van, lehiggadjon. Na meg van ami _mindig_ nálam van, még ha nem is önvédelemből hordom alapvetően. :)
    De bizony van amikor viszek spray-t vagy khm.. más eszközt. Például kóbor kutyák ellen.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák