Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fecus

    őstag

    válasz macilaci78 #91187 üzenetére

    A kérdésem teoretikus volt. Van állásom és még sok évem a nyugdíjig. De pl. az USA-ban ezek a dolgok sokkal definiáltabbak. Ott nem kell pont a korhatáron elmenni nyugdíjba. Ha valakinek van megtakarítása az nekifoghat a világjárásnak hamarabb.
    Tudom, hogy "normálisan" hogyan számolják a nyugdíjat.
    A kérdésem, hogy van-e legális vagy szürke módja, hogy mondjuk 60 évesen leXarjam a napi reggeli kelést, meg a rendszeres bejárást és 65 évesen mégis megkapjam a rendes nyugdíjamat. Addig meg valami csökkentett összeget amit magam kiegészítek.
    Az 5 évhez kellene kb. 5x4 mFt. Természetesen ezt össze kell rakni előtte. De ha 5 évig munkanélküli vagyok akkor ezek jócskán megvágják a nyugdíjamat is majd 65 évesen.
    65 évesen megyünk nyugdíjba és ~73 év a várható élettartam. 8 évről beszélnek amihez - még az aktívabb állapotomban - hozzáadnék 5-öt.

    [ Szerkesztve ]

    "Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

Új hozzászólás Aktív témák