Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • martonx

    veterán

    válasz veze #87175 üzenetére

    Mivel van a családban koronavírusos, sőt egyikük el is hunyt (szerencsére nem túl közeli rokon), így nekem úgy tűnik, hogy az elhunytak számával nem csúsztatnak (kimondottan kíváncsi voltam, hogy az amúgy is nagyon rossz állapotban lévő néni be fog-e kerülni a statisztikába, ő lett a 25-dik az elhunytak sorában), viszont a médiának mutatott hivatalos elhunytak száma 2 napos csúszásban van. Akkor már lehet, hogy a fertőzöttek száma is pár napos csúszásban van.
    Az elején meg amit műveltek kontakt kutatás, meg gócpont felderítés, nem tesztelések kapcsán az vicc volt.
    Az alapvető gond az, hogy a magyar járványügyi gyakorlat megrekedt a 80-as években, amikor örültél, ha 3 évente egyszer valakinek sikerült a háztömbből kizárólag csak közvetlen szomszédos országba (nyugatra meg tízévente ha) kijutnia. Ergo, ha egy behurcolt vírus felütötte a fejét, akkor kontaktus kutatással könnyen vissza lehetett fejteni, hogy ki volt az. Manapság, amikor naponta több tízezren mennek keresztül Ferihegyen a világ bármelyik országában, puszta illúzió volt azt hinni, hogy a 80-as évek protokolljai működni fognak.

    Én kérek elnézést!

Új hozzászólás Aktív témák