Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bb0t

    senior tag

    LOGOUT blog

    válasz lugosi #66105 üzenetére

    Makkosházán, a Hont Ferenc utca felé ahogy megyünk, a Sörszanatórium háta mögött van az a bolt. Ahol már évek óta tényleg egy kis rácsba vágott ablakon szolgálnak ki. Mi is sokat játszottunk ott gyerekként, és nem azt mondom, hogy az életemet féltettem de rosszul lennék ha ilyen helyen kéne felnevelnem a gyerekemet. A lakótelepi közeg nem az én világom. Az iskolából a problémásabb emberkék délutántól egészen estig a téren ücsörögtek a padokon, Szögedi ászokat majszolgatva, dohányozva stb. A suli melletti játszótéren játszottunk és a kocsmatöltelék ürge jött oda, hogy menjünk fel a lakásába megnézni a kiskutyákat. :U Persze nem egy Mars tér vagy Cserepes sor de én nem ezt hívom jó környéknek. Bár amiket átéltem valószínűleg lakótelepi sajátosság. Önszántamból nem költöznék ilyen helyre az tuti.A könnyebb drogot venni mint kenyeret azt jelenti, hogy könnyen vehetsz ha tudod kit keress.

    Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

  • DarkByte

    addikt

    válasz lugosi #66105 üzenetére

    Én 2005 körül költöztem albérletbe Szegedre hallgatónak, akkor még a Fecske utcában egy panel lakásba. Akkoriban még a Csillag tér környékével sem volt bajom, vagy csak nem figyeltem eléggé. 2010 körül ismét laktam ott egy albérletből kirakás miatt egyik kollégámnál. Akkor pár hónapig próbálkoztam edzőterembe járással, a Spar melletti konditeremben. Éjszaka amikor edzés után hazafelé mentem (10 óra körül) elég érdekes arcok mászkáltak már rendszeresen a Csillag téren. Persze ez most nem azt jelenti hogy mondjuk a Csillag tértől távolabb nem lehetne csendesebb utcában egy értelmes lakást kifogni, csak úgy tűnik az a környék is pukkad lefelé.

    A Vértó mellett is laktam az Ipoly soron, az a környék teljesen rendben volt 2011 körül, infrastrukturálisan is minden ott van a közelben, csomó járat megy el a ház előtt, de még is csendes a külső emeletes házsor takarása miatt. Viszont ott tégla lakásokat nem nagyon találok, csak panelt, viszont panelbe nem akarok költözni.

    Egyébként földszintre vagy elsőre semmiképp nem akarok költözni ha lehet. Ugyanígy veszélyes a tetőtér aminél necces hogy milyen állapotú a tető. Lám, pont ezekből a lakásokból van javarészt meghirdetve. :(

    Újszeged: ha minden igaz Odesszának hívják a Székely sor melletti lakóház sort. Ez tetszene, de nyaranta a SZIN miatt nem tudom mennyire jó ötlet a szomszédba költözni. Igaz az csak 2 hét, de lehet 20 év múlva, 50 évesen már nem igazán leszek annyira toleráns ezzel. Bár állítólag a SZIN hamarosan kiköltözik a városból..

    Rick4: köszi a tippeket! :R

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák