Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • pilóta

    nagyúr

    válasz bitpork #61594 üzenetére

    Nem helyez. De azért engedd meg, hogy szarnak tartsak egy szar szabályt...

    Aki él és nem boldog, az téved!

  • bb0t

    senior tag

    LOGOUT blog

    válasz bitpork #61594 üzenetére

    És amikor én azt mondom valamire, hogy hülyeség akkor ez téged feljogosít arra, hogy minden logikát mellőzve azt mondd rám, hogy árokba lőném emberek tucatjait?

    Nem hinném, hogy egyetlen szót is érdemelne csak a példa kedvéért hoztam fel, csak arra próbáltam célozni, hogy ha valaki a tűz közelébe megy akkor könnyen megégetheti magát. Kerülni kell az ilyen-olyan szituációkat. Én például nem mászkálok el Rick kukájával így szinte biztosra veszem, hogy nem fogja közzé tenni a monokróm pixeles másomat.

    Érdekes, hogy pont Londont hozod fel példának, ugyanis Angliában nem kontinentális jogrendszer van mint itt hanem esetjog. Ez azt jelenti, hogy sok minden egyedi megítélés alá esik és csupán hozzávetőleges irányelvek vannak. Kerülik a konkrét megfogalmazást azt mondják, úgy fogalmaznak "általában, hozzávetőlegesen, leggyakrabban, meg: ajánlott, javasolt stb. Tehát elég nagy mozgásteret hagynak egy-egy eset megítélésében.

    Eddig azt hittem ez előnytelenebb mint a kontinentális, de ilyenkor azért elgondolkozom. Amikor valaki egy tolvaj bűnöző jogait próbálja védeni. Ráadásul egy olyan enyhe következménnyel szemben mint egy beazonosíthatatlan fotó posztolása. Mert hát nem arról van szó, hogy agyonverje-e az ember vagy sem. Szvsz nem elégséges ez a fekete-fehér gondolkodás. Érdemes mérlegelni az adott esetet és az alapján megítélni, hogy ki kell-e állni a bűnöző mellett vagy sem.

    A holland pédát meg csak azért mondtam, hogy lásd ahol nincs rákényszerülve az ember ott nem kezd el azon agyalni, hogy ő maga hogyan minimalizálhatná a kárát, ha máshogy nem - néhány szabályt áthágva.

    Nem tanultam be csak elolvastam egyszer a cikket és így már tudom, mi a tisztességes meghatározása egy-egy érvelési hibának. Az a cikk emlékeztet rá, hogy van amire kár reagálni.

    Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

Új hozzászólás Aktív témák