Új hozzászólás Aktív témák

  • DarkByte

    addikt

    válasz fecus #93047 üzenetére

    Tudtommal a HA-nak nincs MQTT-s API-ja, ami megvalósul az bővítmény függő (pl. self-discovery).

    RTC nélkül talán legkönnyebb azt csinálni hogy a broker-t futtató gépen egy topikra beordítod a pontos időt bizonyos időközönként, erre akár egy crontab-ból futó bash script is elég lehet. Eszköz oldalról pedig feliratkozol a topikra, és ha jön üzenet akkor ez alapján beállítod/korrigálod az eszköz óráját.

    De esetemben pl. az időt az ESPHome firmware magától leszinkronizálja a Home Assistant-el a saját API-ján keresztül mikor összekapcsolódnak, a kijelzőre csak azt kellett megmondanom hogyan formázza ki az időt.

    Egy ponton lettem a teljesen saját firmware írásáról, túl sok munka, az ESPHome-hoz is lehet további modulokat írni. Én pl. a fűtést okosítottam így meg hogy írtam egy komponenst ami leutánozza a gyári termosztát jelét és így tudom vezérelni a kazánt. Ezt pl. az egyik órába raktam bele, és az összes többi definiált szenzor funkció is megy mellette ugyanúgy mint a másikon amiben nincs rádiós modul.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák