Új hozzászólás Aktív témák

  • martonx

    veterán

    válasz Polemius #45015 üzenetére

    "Ha jól értem, akkor az aktív korúakra kirótt járulékból fedeznéd az inaktív korúak nyugdíját."
    Miért szerinted most miből van nyugdíja a nyugdíjasoknak? Sőt jobbat mondok, a jelenlegi nyugdíj befizetések még a jelenlegi nyugdíjak kifizetésére sem elegek, így évente pár száz milliárddal szimplán az adónkból csoportosítanak át erre. Nálam legalább tisztán átlátható lenne a rendszer, nem úgy mint a mostani maszatolás.

    "Egyébként lehet, hogy megoldást jelentene a mostani nyugdíjrendszer ismert problémájára, ha az öngondoskodás felé terelnék át, vagy legalább nagyobb hangsúlyt kapna."
    Hú eddig de jószívűek voltunk, és fúj a kegyetlen ötletem, mert akár 10-20%-a is kieshet a nyugdíjasoknak az ellátórendszerből. Viszont te annyira kegyetlen vagy, hogy ezek szerint a 3 millió nyugdíjas 99%-a holnaptól abszolút ne kapjon nyugdíjat? Az én ötletem szerint lehet, hogy X% kihullik a rendszerből, de mégsem 99%.
    A tisztán öngondoskodás tök jó idea, csakhogy a rendszer az alapjaitól van elkúrva, lásd a fenti válaszom.

    Én kérek elnézést!

Új hozzászólás Aktív témák