Új hozzászólás Aktív témák

  • macilaci78

    nagyúr

    Az a lámpa 100 méteren egy 5 méter átmérőjű fókuszált fényt ad ki éjszaka és ott még meg felismerem az embert, akire rávilágítok. A felkapcsolt neonlámpa burkolatát megvilágítva. Amikor ezeket adtam el, belevillantottam a delikvens szemébe és adtam egy névjegykártyát. Percekig tartott, mire el tudta olvasni. ;]
    Ilyen kis távon fényes nappal is vakít, ha ütni akar, villantok, félrelépek és revansot veszek a szándékért, majd elsétálok.

    Egyébként bitporkkal értek egyet a magam szolig két méterével és 1,3 mázsájával. Érdekes módon egyszer sem kötöttek belém az elmúlt 8 évben. ;]

    Fegyverviselést csak gázriasztóra lehet max kapni, de az nem minősül tűzfegyvernek. E mellett nagy bumszli, mindenképp rejtve kell lennie (csípőtok), de eláll a ruhád miatta, oda kell figyelni a kiválasztásnál, stb. Meg lehet indokolni a normális önvédelmi tűzfegyvert is, de nehéz. Viszont ha már mindenképp fegyvernek látszó tárggyal akar az ember díszelegni, akkor az legyen az is, ne csak olyan.
    Önvédelemnél különösen oda kell figyelni, mert nem használhatok nagyobb erőt a veszély elhárítására, mint amekkora maga a veszély. Értsd, ha a Ligetben valaki késsel megy Neked, nem lőheted le. Hadonászhatsz a pisztollyal és közben ordibálhatsz vele, adhatsz le figyelmeztető lövést, de nem találhatod el, különben téged vesznek elő.

    Sajnos nincs olyan tuti módszer, ami mindenkinél minden körülmények között minimális költségek mellett működne.

    Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

Új hozzászólás Aktív témák