Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cbmfan

    senior tag

    válasz I02S3F #44971 üzenetére

    sok év tapasztalat után ennyit tudok ajánlani: nehogy belevágj ha nincs kötélből az idegeid. és nincs más jövedelmed.

    - számíts állandó beszólásra ügyfelektől, hogy mikor lesz kész, nem csináltál vele semmit, még rosszabb lett stbstb. még akkor is ha egy fél napig szenvedtél vele. bár annak látszhat de nem csak annyi a meló, hogy alkatrész ki-be és kész, hiába látszik annak a PCBS-ben.

    - kb. éhbér. ha ki mersz számlázni 2 óránál több munkadíjat ember anyázik, bővebben lásd feljebb.

    - nagyon nem. ismerned kell hardvereket, szoftvereket pontosan, mi micsoda, mi hova megy, mi hogy működik. pl. intel procinál van szinte minden generációhoz új LGA foglalat, jó ha ismered már típusszám után, hogy melyik chipsethez és foglalatba megy. az olvastam pár topikot és cikket édeskevés ehhez a melóhoz.

    - tűrni az ügyfelek, a főnök, többi veled együtt dolgozó ember hülyeségét, elég csak olvasnod az írásaimat ebben a topikban.

    - pl. ügyfél behozza gépét ami se kép, se hangot játszik. jobb esetben csak lehúzta pl. +12V csatlakozót lapról takarításkor, de van, hogy elemenként kell órákig tesztelned mire működik és nem indul vagy fagy le random terhelés alatt. és mint írtam is, ne merj két óránál többet kiszámlázni...totál szabványtalan brand gépek rémálom, pl. alaplapot elég nehezen lehet beszerezni.

    - szerintem nem nagyon, nagyobb üzletek, webshopok uralják a piacot, de ezek mögött nem ismerem a szervizhálózatot. egy kisbolt ma már nagyker nettóban fizet annyit mint egy random webshopban meg lehet venni kisker bruttóért, és még két ember, rosszabb esetben a hely bérleti díját is ki kell termelni belőle.

    én is kerestem munkát anno, szép hosszú, részletes önéletrajzot beadva. mindenhol visszadobták, hogy nem vagyok maximum 30 éves, legalább 10 év tapasztalattal mindenben is, felsőfokú végzettséggel... címen javítást pláne eszedbe se jusson csinálni.

    kíváncsi vagyok, hogy a többieknek van-e pozitív tapasztalata. remélem van...

    [ Szerkesztve ]

    Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

  • ollie

    MODERÁTOR

    válasz I02S3F #44971 üzenetére

    IT-ban a programozásból lehet jól megélni, vagyis Software Engineerként vagy Test Automation Engineerként. Simán meg lehet keresni másfél millió bruttót senior szinten. Más szerintem nem fizet jól ezen a területen, vagy pedig óriási mázli kell hozzá. Nálunk a cégnél még senior szint alatt (medior) is legalább 1 millió bruttó lehet az átlag.
    Ja, és ehhez persze folyékonyan kell beszélni angolul. Egy komoly céghez sem vesznek fel angol tudás (és jó fizetés) nélkül, mert mindegyiknek nyugati ügyfeleik vannak.

    Na jó, még ezek is jól tudnak keresni, de kevés ilyen emberre van szükség és általában sok tapasztalatra:
    Business Analyst
    Scrum Master
    Project Lead/Manager

    Software Engineer viszont sok kell, utána jön a Test Automation Engineer (számban).

    Egyébként nem számít a végzettség. Persze legyenb minimum egy érettségi, de a tudás meg a tapasztalat számít mindenhol a legtöbbet.

    [ Szerkesztve ]

    ***

  • DJGABI

    addikt

    válasz I02S3F #44971 üzenetére

    Az a mérnökinfó miért kellett elé? :) Úgy látom 4 féléves felsőfokú szakképzés, én is hasonlót végeztem.
    A mérnökinfó más tészta, elkeztem Győrben, de 2 fv után rájöttem: nem nekem való.

    Hogy tegyek is hozzá a témához: állami helyeket ki lehet fogni [itt] pl, egyik haverom önkormányzatnál van, az albérletbe is beleszáll állam bácsi, nem panaszkodik, eléldegél. Perpill én is hasonló helyen vagyok, 3 kiló nettó, kolléga mellette mutyizik, azt mondja csak úgy éri meg. Sulikat kerülni, ott állítólag kevesebb a fizu, meg brutális a bürokrácia. Kezdésnek egynek elmegy.

    Én is dobbantanék lassan, manuál teszterre azt mondják nem rossz, meg onnan azért van feljebb lépés. Csak vidéken így esélytelen...

    Esetleg kiegészítésnek 3D nyomtatás, lézervágás, weboldal hosztolás. Ő is ilyesmikben utazik. Engem a webfejlesztés érdekelne, de egyszerűen a frontend -amit suliban szerettem- semmit nem ér a mai világban.. Egy WordPress, meg rá valami téma, aztán kész. 0-ról, főleg itt vidéken senki nem fog megfizetni egy komolyabb honlapot.

    voltak ezek a Regionális Munkaügyi Központok, [ez] van most talán helyette?

    << "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

Új hozzászólás Aktív témák