Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • válasz eszakas #30779 üzenetére

    DS213+, ez az enyém, ez a központ. Van még két DS111-es és egy DS116-os. Mind a négy fizikailag más helyen van. Egy heti backup terv alapján szinkronizálgatnak keresztbe-kasul a NAS-ok, illetve mentenek lokálisan, hogy sohase fusson egyszerre két backup. (Performancia okokból.)

    Mondjuk ha mindkét NAS-od fizikailag egy helyen lenne, akkor nem látom, hogy miért kéne két NAS. Akkor azt is megteheted, hogy egy külső diszket dugsz a NAS-ra, és arra mentesz. Az adatot fogadó NAS ugyanis nem csinál kvázi semmit, csak a beérkező adatot kiírja a diszkre. Szerintem két NAS-nak akkor van létjogosultsága, ha az egyik fizikailag más helyen van, például a szüleidnél. És akkor megvan a georedundancia is, tehát ha neadjisten betörnek hozzád, vagy leég a lakás, akkor is megmarad a másik helyszínen lévő példány.

    Nálunk például minden NAS akként is funkcionál, tehát mindenki torrentezik rajta, filmet néznek, stb. Az, hogy mindegyik tárolja egy másik NAS backupját is, az csak melléktevékenység, az csak azért van, mert mind a négy NAS a családon belül van, és én vagyok mindegyiken a rendszergazda, és így oldottam meg a fontos adatok védelmét.

    Fontos adat alatt csak és kizárólag a saját képekre, videókra, doksikra kell gondolni, amik pótolhatatlanok, amiket nem lehet reprodukálni. Csak azok vannak ennyire szuper biztonságosan tárolva. Minden más adat max. kétszer van meg, például mp3 gyűjtemény, ciscos cuccok, de a legtöbb adat, pl. filmek, csak egyszer. Mivel ez pótolható könnyedén, meg annak a duplikálására a világ összes diszkje sem lenne elég.

    [ Szerkesztve ]

    The Amiga, Born a Champion

Új hozzászólás Aktív témák