Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ncc1701

    veterán

    válasz DarkByte #63414 üzenetére

    Szerintem amikor egyszer a gyárban összeraknak valamit, akkor a legjobb. Utána a márkaszervizekben, itt-ott ezen már csak rontani lehet. Márkaszervízben ugye nem a "legélesebb kés a fiókban" kategória dolgozik, mert aki ügyesebb, az már magának tolja a biznict privátban, jobb pénzekért. Biztosan lehet találni olyan szerelőt, aki maximalista, de az árban horror lesz, és ritka nagyon. A harmadik opció, mikor magadnak csinálod, és addig szenvedsz vele, míg jó nem lesz. Vagy bejön a jóvanazúgy effekt, meg a leszarom tabletta. :)

  • Qtya123

    őstag

    válasz DarkByte #63414 üzenetére

    Jogos a felvetés. Azt el is felejtettem, hogy neki volt szélvédőcsere.

    Egészen biztosan nem kap ilyenkor új szenzorokat, csak a szélvédőt. Szóval lehet meg is van az ok, amiért párásodik neki alatta.

    Na én meg erről ugatok régóta. Hogy vannak bizonyos kényelmi extrák, ami jó. És vannak a felesleges hülyeségek, amelyeket szó szerint ráerőltetnek szabályokkal az emberekre.
    Lásd nemsokára kötelező lesz a táblafelismerő rendszer. Még egy pillanatra megfordult a fejükben a jogalkotóknak azt is, hogy amint felismeri az adott sebességkorlátozás táblát, akkor az autónak limitálnia kell magát a sebességre, hiába nyomod neki.
    Úgy kellett külön felhívni a figyelmüket, hogy ember, ez nem kicsit, hanem überbrutálisan balesetveszélyes, te hülye! Ja jó, akkor csak annyit teszünk kötelezővé, hogy vonyítson, limitálást nem...
    És ilyen gondolkodással ülnek emberek és hoznak szabályokat....

    Na, de visszatérve a technikai oldalára: Tök jó lesz, mikor minden alap autóban ott virít a kötelező táblafelismerő rendszer. Aztán mikor majd szélvédőt kell cserélni, akkor jöhet a felár a kalibrálásra, továbbá az olyan hibák, hogy nem teszik vissza rendesen és párásodik a cucc, stb...

    A technika bonyolódik, egyre összetettebb lesz, a szerelők meg egyre kevesebben vannak és azok közül is sok a kókler. Több összetett dolog mellé egyre több tompa kés a fiókban. Jó az irány.... :DDD

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák