Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tboldi

    nagyúr

    válasz zsolt19900 #60719 üzenetére

    “60nál simán elgurul 5.-ben (ami meglep, de mindegy)”

    Csupán áttételezés kérdése az egész, a WagonR-ben 50-nél is már kapcsolható akár, és még nem is lesz olyan extrém alacsony a fordulat (1800 körül), cserébe a vmax elég kicsi. :D
    Az Ypsilonban meg kb. 60-nál rakom 3-ból 4-be.

    [ Szerkesztve ]

  • Cunaja

    addikt

    válasz zsolt19900 #60719 üzenetére

    :R
    Segítettél az elvem megértésében.
    OMV "sima" 95öst tankolok bele jelenleg ez MOL 95-ös, ezért most ezzel menjünk a számítások mezeire.
    Szóval jelenleg 1 liter 95-ös benzint tankolsz az OMV-nél.
    Vegyünk akkor egy OMV kutat és felejtsük el a benzin árstopot. Könyves Kálmán Krt, Kőbányi kereszteződés. Naponta itt megyek el, ezért hoztam példának ezt.
    95-ös Benzin E10 ára 739.90Ft
    Prémium benzin ára 759.9Ft
    100-as E05 benzin 769.9Ft
    Vagyis a különbség jelenleg 20Ft, de ha ha 100-as benzint nézzük, ami kevesebb "Etanolt" vagyis ETBE-t tartalmazz, az jelenleg 30 Ft-al drágább.
    Amit te megemlítettél LiquiMoly adalékot, azt 70 liter benzínhez ajánlja a gyártó.
    Nem tudom, melyiket használod pontosan, de most vegyük példának ezt.
    Legyünk jó indulatúak, hogy a 70 literrel számolunk.
    Szóval, tankolunk 95-ös E10 -es benzint 70x 739,9 Ft (51739 Ft ) és öntünk bele az általad linkelt adalékot, Kedvezményes áron 3.265 forint értékben. ( Ki tudja ér - e valamit? ) A teljes összeg, 55.004 Ft. Ha tankolunk 95 E10 prémiumot ami adalék anyagot tartalmaz, akkor 20 forint literenként. 70 x 53.193 Ft. Láthatóan kevesebb és elvileg biztosabb adalék. Tételezzük fel, hogy nagyon féltjük az autónkat és 100-as E5-ös benzint tankolunk, akkor 70x 30 forint a különbség. Nézzük csak meg, érdemes valamivel is vacakolni? 70x 769.9Ft 53.893Ft.
    Nocsak, milyen érdekes eredmény jött ki. Egyszóval, olcsó benzint tankolsz, mert most 480ft-ért megteheted és nyersz rajta egy valag pénzt, szám szerint 18.193 forintot. Ez már valami, de ha kivonjuk belőle az adalékot, akkor is 14 körüli a megtakarítás. Ilyenkor azt mondja megéri. Maximálisan igazad van :R .
    Ha kimegy az árstop, a fentiek alapján, mindenki döntse el, mit tankol és megéri-e.
    A sima 95-ös ami egy normál átlagos benzin és adalék használata javasolt, a károsodás elkerülése végett. Nem fejtem ki, mi károsodik, mert sorolhatnánk reggelig. A prémium E100, nem sokkal drágább, de nem kell adalék már hozzá. Direkt e kettő anyagot említettem.
    Összefoglalva: Továbbra is azt mondom, hogy 100-as üzemanyagot fogok tankolni havi szinten, ami maximum 1200 vagy 1500 forint többletet jelent.

    Nem raktam off-ba, mert témába vág.
    Válasz a többieknek
    ncc1701 60729: Maximálisan igazad van. Előzéskor nézik az autó márkáját és nehogy már egy 30-éves Opel lenyomja. Amikor olyan szitu van, hogy kimegyek és gyorsul,, akkor hagyni szoktam a barmot a fenébe és visszamegyek mögé, mert úgyis bebolondul és eltűnik elölem. Esetek 90%-ban ez van.
    Qtya123 60716: A GPS az megközelítőleg jó. Ha van az autóban másik GPS, akkor már közel jársz az igazsághoz, ha egyformán mutatnak. Nálunk, lehet ugrálni, mert a büntetési tétel igen csak nagy határt enged, de külföldön, egy 130-ra beállított GPS szerinti sebesség, hát már aggályos.
    Lehet lefelé csal, lehet felfelé. Ugye vannak az útszélen sebességmérő készülékek, amik nagyjából ugyanazt mutatják, amit a te navigációd, de ez városi tempónál van. Kíváncsi lennék 130-nál mit mutatna?
    Az sem mindegy fogysztásilag, hogy Nyugatra mész és mondjuk Alpokot mászol, visszafelé meg kevesebb a fogyi és húúú dejó, kevesebbet fogyaszt. Odafelé erőlködik hazafelé gurul.
    Csak kis országunkat nézzük. Nyugatra haladunk Pestről, mindig szembeszél van, ha jövünk vissza, hátszél. Ez sem mindegy. A lényeg az egészben, fél vagy egy liter difi mindig lesz.
    A legnagyobb üzemanyag megtakarítást, vezetési stílussal lehet elérni. Kollégám ha szabad az út 100méteren, már 70-el megy egyből álló helyzetből, de nem baj ha a követlező lámpa piros. Nálam ha ilyen van, tök nyugodt tempóban, gyorsítás nélkül közelítem meg, azt sem érdekel, ha a mögöttem lévőnek nem tetszik. Van kormánya és kerüljön ki. A felesleges üzemanyag locsolást és felesleges környezetszennyezést utálom.

    Bocsi a hosszú szövegért, de így volt érthető + válaszoltam a többieknek.

    [ Szerkesztve ]

    A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

Új hozzászólás Aktív témák