Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tboldi

    nagyúr

    válasz xmad #58635 üzenetére

    Én az elsőkről beszéltem, csak a Brembo márkára akartam reagálni. A WagonR-ünkön a mai napig a gyári dobfék van fent hátul 18 év és 211k km után. :D
    Mondjuk most már illene újra rápillantani.

    A Lancián (15 év, 165k km) cseréltem nemrég a teljes hátsót, pofákat, dobokat, utánállítót, munkahengert, stb. Még a gyári volt, de be volt állva és félrekopott, egyszerűbb volt egy az egyben kicserélni. Ráadásul az egyik dobból hiányzott is egy darab. 🤷‍♂️
    Az első tárcsákat és betéteket az előző tulaj cseréltethette nem olyan nagyon rég, elég újszerűnek tűnnek, ahhoz nem nyúltam.

    A Jazz meg elöl-hátul tárcsás, 2,5-3 éve EBC Yellowstuff van rajta körben sima, egyszerű, nem lyukas/fúrt/mart EBC tárcsákkal. Itt már a gumi a szűk keresztmetszet, gyakran lép közbe az ABS. :D

    [ Szerkesztve ]

  • Cunaja

    addikt

    válasz xmad #58635 üzenetére

    Nagyszerű, értem már.
    Előre tegyek mondjuk sport fékeket és hátra már nem is kell fék, mert úgyis az első fékez.
    Teljesen mindegy, hogy dob vagy tárcsa van hátul, akinek, mi tetszik, úgysem fékez, csak az első. Így már világos számomra. ;]
    mefistofeles: Senki nem írt olyat, hogy halálos a dob fék. Ugyanúgy teszi a dolgát, mint a másik és még tovább is kitart.
    El kell fogadni a mi akaratunkat is, ezzel be is fejezhetjük a másik lejáratását. :R
    Amúgy az első fékek is cserélve lesznek komolyabbra a garancia lejárta után.
    Szerintem amúgy a fékerö eloszlatását már nem most találták ki. Persze, hogy jobban kopik az első, mert az erőhatások oda hatnak és ezáltal erősebb a fékezési hatás. Viszont ha nem lenne hátul fék, kíváncsi lennék hogyan állna meg a verda. Ugye nem mindegy, hogy milyen fékezési nyomaték alakul ki hátul. Ha egyáltalán kialakul.
    Oké, legyen igazatok.
    Előre tárcsa és hátra dob. Jelezni is fogom a kereskedésben, hogy a GLX-ben a hátsó féket cseréljék dob fékre. Köszönöm az ötletet.

    A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

Új hozzászólás Aktív témák