Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • válasz Tom1939 #31934 üzenetére

    Tom1939 és AMD Power: még elég új a gép, alig van benne 1080km így csak az eddigi 5 hét tapasztalatit tudom megosztani. Ha röviden és tömören akarnám összefoglalni: marha jó kis autó! :K
    Persze bővebben is megindoklom. Az enyém egy 1.2 GL felszereltségű. Két dolgot emelnék ki feltétlen az autóval kapcsolatban.
    1. A méretéhez képest (4m hossz) elképesztűen tágas. 4 fővel fullra pakolva (+ kiskutya) voltunk nyaralni 200km-re és kényelmesen elfértünk. Oké a csomagtartója nem hatalmas de asszem 350l-es ami elég tisztességes méret egy ekkora autótól.
    2. Nagyon jól fogyaszt. Bár nekem az első rendesen mért fogyasztásom 5,3l lett de ez még bejáratós motorral és sok városi közlekedéssel meg dugóban klímával araszolgatással jött össze. Apóséknak is Balenójuk van, azzal voltunk az említett nyaraláson, nekik 4,4l lett a foygasztás (fullra pakolva sok klímázással).

    Amúgy ez a kis 1.2-es 90Le-ős motor nem tűnik nagy erőgépnek de mivel csak 860kg az autó így meglepően jól megy 1-2 személlyel. Sokan furán néztek rám hogy az 1.6 VTi Civic után ezt vettem de esküszöm nem hiányzik a Honda pedig szerettem azt is.

    A forma szubjektív, nekem alapvetően bejön. Az a fura hogy eredetileg használt autókat nézegettem (Ceed, i30, Focus, Astra) és mikor felvetődött hogy a Baleno legyen eleinte annyira nem repestem érte de mióta megvan nagyon megszerettem. Nem véletlen hogy a tesztekben is jókat írnak róla. Ha valaki 3-3,5M-ig keresne ekkora méretű autót annak nagyon ajánlanám. :K

    Tom1939: Facebookon van új Baleno csoport ha komolyabban érdekel a típus nyugodtan lépj be és kérdezgess, ott már van jópár tag. Én ahogy eddig láttam egytől egyik mindenki imádja a Balenót akinek az van. De ha bármi kérdésed van megpróbálhatom én is megválaszolni. :R

    Més que un club!

Új hozzászólás Aktív témák