Új hozzászólás Aktív témák

  • Cucuska2

    Topikgazda

    válasz CzDani #614 üzenetére

    Nem sokat segítene neked az én trackingem, mert Finnországban élek, de itt van, hátha a Dánia -» Finnország ugyanolyan gyors, mint a Németország - Magyarország. [kép]

    Más: hétvégén játszottam 12 órát a Decken, és az eleje nagyon döcögősen indult, de miután egy-két problémát elhárítottam, nagyon jól ment.

    Párommal együtt kaptuk, ő 256-osat rendelt, én 512-eset. Az OOB tapasztalat mindkettőnknél ugyanolyan volt, nem volt semmi variáció a rendszerek közt, ez nagyon pozitív.

    Első indításnál eldobálta a wifit, ki kellett kapcsolni a wifi energiagazdálkodást a Developer settingsben. Ezután nagyon stabil volt a kapcsolat, és nagyon gyors, ilyen 60 megabájt/sec tempókkal tudtam letölteni.

    A dokk problémákkal nem találkoztam, azt az USB-s dokkot bedugtam, amit használok a céges Macbookkal és privát laptoppal, ment gond nélkül. A KDE beállításokban nyilván be kellett állítani, hogy hol vannak a monitorok.

    Játékok: szerintem lassan 3 éve játszok Linuxon, és döbbenetesen jó lett mára a Proton. Online kompetitív shootereket nem játszok a Decken, így az teljesen elkerült engem, de azon túl kipróbáltam 15 játékot, kettő kivetélevél mindegyik tökéletes volt. Az egyikben (Call of Juarez Gunslinger) a videók lejátszanak, de hang nélkül, a másikban (System Shock 2) el van forgatva 45 fokkal a touchpad. Utóbbi nagyon bizarr, és 90%-ig biztos vagyok benne, hogy nem Linux, hanem Steam Input a hiba (illetve egy 25 éves játékról beszéltünk...) Másik megjegyezni való, hogy a régebbi játékok Proton alatt jobban futnak, mint Windows alatt.

    Gamescope (a "grafikus" környezet, amiben futnak a játékok, aminek része a UI): A Gamescope (Steam futtatókörnyezet) TES: Oblivion alatt eltöri az egér/érintőképernyő támogatást, így a menükben nem tudok érintőképernyővel közlekedni a játékban, és gépre dokkolva nem tudom játszani a Steam UI-ban, csak Desktop módban.

    FPS limit, performance UI:
    Számomra a 30 fps limit nagy csalódás, nagyon sok input lagot ad hozzá (nyilván kikapcsolt VSyncnél). 60 fps-en nem érzem. Amit találtam, hogy csak le kell venni a CPU vagy a GPU fogyasztását, és akkor csökken az FPS és a fogyasztás, kicsit inkonzisztens lesz a framerate, de sokkal kevésbé zavar, mint a 30 fps input lagja. A MangoHUD nagyon jó, nagyon informatív, nagyon szeretem, hogy beépítették, és simán állítható. Mutattam egy barátomnak, teljesen el volt hűlve, hogy a rendszerbe be van építve.

    Steam UI:
    Nem 100%-osan funkcionális, néha Big Picture módba kell lépkednem, hogy a részletes Steam Input beállításokal elérjem. De amíg nagyon komplex dolgot nem akarsz csinálni, csodásan működik.

    Érintőképernyő:
    Mindenki szidta, egyfelől értem, nem olyan kifinomult, mint a telefonok, de a másik oldalról ott van az, hogy a telefonom drágább, mint a Deck, a telefonnak pedig az érintőképernyő az egyetlen beviteli módja. Nem érzem fairnek az összehasonlítást. Párom visual noveleket játszik rajta főleg, a célnak megfelelő az érintőképernyő.

    Input:
    Érződik, hogy a joystickokat favorizálták a touchpad ellenében, teljesen megértem. Nagyon jók a joystickok. A gombok jól nyomhatók, a hátsókat kicsit nehéz benyomni, de ez van. Nekünk van itthon 2 Steam Controller, a kör alakú touchpad mintha kicsit jobb lenne, de ezek is nagyon jók. Mint mondtam, kábé 10 órát játszottam csak a touchpadekkel, irányítani jó, de ami még jobb, az az, hogy gyorsgomb menüt lehet csinálni, például az Oblivionban gyorsgombok, számok, ritkán használt gombokra volt egy eredetileg 5 gombú menü, felvettem 12-re, még állítottam be gombokat. Nagyon jó használni. A community input layoutok is nagyon jók, csak az SD felülete nem mutatja teljesen az action layereket, triggereket, így el kell olvasni a layout szöveges leírását.

    Üzemidő:
    Sokan panaszkodnak, hogy kevés, mert a AAA játékokat alig tudja két óráig meghajtani, ez így van, de valahogy nem tudok emiatt haragudni, számomra az is csoda, hogy a gépigényes játékokat mennyire döbbenetesen jól futtatja. Witcher 3 high 50 fps, RDR2 45-50 fps, Kingdom Come Deliverance is 40-50 fps-sel megy, közepes beállításokkal. Valahogy indokoltnak érzem, hogy sokat fogyaszt, főleg egy Switch-csel összehasonlítva, ahol fizetsz elég sok pénzt, hogy a Witcher 3-at 480p-ben élvezd, 20-30 fps-sel.
    Kevésbé megterhelő játékokban 3-4-5 óra üzemidőket kapok, ami nagyon jó. Retek lassan tölt. Hát ez van.

    Egyéb:
    A Stardew Valley nem működött, mint kiderült, hogy Protonnal futtatja a Windowsos változatot, de lehet kényszeríteni, hogy a Linuxosat futtassa. Azt elindítva 8.5 watt, 5 óra üzemidő 60 fps-en. Visítós ventilátort kaptam, nem jó, nem tragikus, inkább ez, mint beragadó gomb, halott akku, egyéb problémák Reddit alapján.
    A Desktop mód nagyon kellemes. Áldom Valve-ot az immutable rendszer miatt. Meglepően fürge az Inteles ultrabookjaim alapján.

    Összegezve:
    Nem gondoltam, hogy lesz valaha olyan konzolom, amin 500 játékom van, olcsók a játékok, hordozható. De itt van, és nagyon élvezem. (Olyan erős véleményem van a dolgokról, kéne tesztet írnom Logoutra?)

    Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

Új hozzászólás Aktív témák