Új hozzászólás Aktív témák

  • martonx

    veterán

    válasz D@ni88 #883 üzenetére

    Oracle-ül nem tudok, de a megvalósítás elvi alapja bármilyen SQL-en (már amelyik ismeri a join-t):
    1. csinálsz egy táblát, amibe belerakod 3 évre visszamenőleg az összes napot. Ha már csinálsz egy ilyen táblát, pár évre előre sem árt belerakni a napokat. Esetedben nem kell a munkanapokkal, hétvégékkel, munkaszüneti napokkal foglalkozni, én ettől függetlenül javasolnám, hogy ezeket is kezeld le benne. Ha már rászánod az időt, a későbbiekben még jól jöhet. A szökőévekre azért figyelj oda mindenképpen.
    A táblát én úgy csinálnám, hogy beállítok egy kezdő évet, majd while ciklusokkal léptetve az évet, és a napokat, szépen teleinsertálnám a napokkal.
    2. A létrejött naptár táblát joinolod a lekérdezendő táblához, mégpedig az alapján, hogy az adott nap közé esik-e az intervallumodnak. Ha több esik közé az is jó (Descarte-szorzat ugye). Az így kapott selectet countozod, groupolod a napokra és voilá.

    Az 1-es pont szép, elegáns megvalósítása eltarthat egy darabig (SQL guruságtól függően több perctől több óráig), de megéri a fáradtságot, mert utána mindenféle a 2-eshez hasonló okosságra fel tudod használni a naptár tábládat.

    Én kérek elnézést!

Új hozzászólás Aktív témák