Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • _ak_

    addikt

    válasz Free979 #3985 üzenetére

    Már mint updatelted a cd-s drivereket vagy csak egyszerűen leszedted feltelepítetted és a traybe (az óra mellett) indul? creative oldaláról letöltött cuccok, semmi mást nem szedtél le? :F

    Let's begin, de gozaimasu!

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog

    válasz Free979 #3983 üzenetére

    ahhoz 7.1es hangfal is kell;> a megoldás vagy a creative kis 7.1e (nem ajánlott, első hangfalak pl fix kábelűek, erősítés a subban => leég, a rendes távirányító luxus), a creative s750e (thx, távirányító, erősítés a subban => átlag másfél év alatt leég, tervezési hiba miatt pár ic minden esetben megsül), normális 7.1 erősítő (70-80e vagy fölötte volt tavaly amikor nézegettem őket) + hangfalak (olyan 100 körülről indulva már egész jókat lehet összeállítani) + kábel (~10-20tól szobától függően), viszont nemsülmeg és kategóriákkal jobb (mondjuk ez ennyiért elvárható;>)... a probléma itt az, hogy 7.1el a két oldalsó hangfalnak a füledre merőlegesen kell állnia, a két hátsónak a két elsővel szemben, tehát már lazán bele lehet futni olyan problémába, hogy a hangfalakat nem tudod rendesen bepozicionálni (nekem pl a jelenlegi lakásba nem lehetne megoldani). további probléma, hogy a dvdn max 6.1 van (dts-es/dd5.1ex... itthon a legendák klubja kiadások voltak általában ilyenek -gyakorlatilag meg felkevert stereok;>-, a star warsok, a Versus -hang tekintetében itthoni egyik legjobb-, meg még egy pár kiadás), tehát a hangrendszert igazán nextgen -hddvd, blu-ray- kiadványoktól tudod kihasználni, meg játéknál. direkt kötözésnél meg valami olyasmi van, hogy a 2 rear és 2 surround csatorna kerül egy jackre, és azt kell osztogatni.

    szvsz jelenleg 7.1re dedikált moziszobánál lehet érdekes csak áttérni, és csak akkor, ha nextgen lejátszó is befigyel, valamint van elég hely (na erre kell a megfelelő méretű és elrendezésű szoba). játékoknál eléggé megoszlik a helyzet, még az 5.1et se használja ki mindegyik (Stalkerbe pl nincs -bár az x-fi egész jó munkát végez itt-, a Pro Streeté harmatgyenge de cserébe tetűlassú és a hangminőség is ramaty -se mély, se magas-, de pl a Tiberium Warsban pontos és nagyon informatív).

    filmnél arra kell ügyelni, hogy tőlünk nyugatabbra/nagyon keletebbre (japán kiadások között van pár legenda a hangkeverése minősége miatt... meg hogy a dts náluk általában 1536kbps, ami itthon fehér holló kategória) általában a beszéd mindig a centerből jön, a többi hangfal pedig az atmoszférikus zajok miatt fontos (pl a Hős, aminek ilyen típusú nagyon jó keverése van itthon), tehát a centernek érdemes nagyobbnak lennie a többinél. a magyar szinkronoknál a beszédhang általában rendszeresen az egekbe van hangosítva, ez eléggé zavaró tud lenni (mondjuk rendesen kikevert magyar szinkronnal se találkoztam eddig 10nél többel..).

    ha a főszempont a zene, akkor pedig egy minőségi stereo erősítő rendes hangfalakkal köröket ver egy nálánál drágább térhatású rendszerre is.

    (#3984) Harti: kábel nincs esetleg meggabalyodva/szigetelésében megsérülve valahol? más mikrofonnal próbáltad? esetleg úgy, hogy a sub hangerejét csökkentetted? ha átdugod a mikrofont az alaplapiba/előlapiba, akkor is jelentkezik?

    [ Szerkesztve ]

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

  • _ak_

    addikt

    válasz Free979 #3996 üzenetére

    Hmm, érdekes, akkor valószínű driver szinten van benne a tiedbe, mert a console launcher ua nekem is.. A többinek nem sok köze van ehhez, na mind1 thx!

    Let's begin, de gozaimasu!

  • huskydog17

    addikt

    válasz Free979 #7004 üzenetére

    Nálam hasonló jelenség kezdődött az Xtreme Gamer kártyámon, bár lehet hogy csak szoftveres a gond.
    Sok számban, még FLAC számoknál is a sztereó jobb oldala gyakran recseg.
    Ha bekapcsolom a Crystalizer-t, akkor sokkal jobban recseg. A SVM egyiknél javítja, másiknál rontja a recsegést.
    Próbáltam több lejátszót, de mindenhol ugyanez a helyzet. Természetesen a legújabb hivatalos driver van feltelepítve Win XP alatt. A Speaker beállítás fejhallgatón van, mivel mindig azon hallgatok zenét.
    Szerintem ez szoftveres probléma, de inkább én is rákérdezek, hogy ez mi lehet!
    Valakinek ötlet?

    [ Szerkesztve ]

    Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

Új hozzászólás Aktív témák